Autor Zpráva
Jason
Profil *
Prosím o radu:
Mám připojení přes net od poskytovatele do routeru a na něm mi běží místní síť tady mam připojeno několik počítačů na jednom mam vytvořen FTP. adresy routeru IP192.168.150.xxx, výchozí brána 192.168.150.1 potom jsou tam nějaké DNS servery. , IP počítače s FTP serverem 192.168.1.131. Vytvořil jsem si FTP server přes CEASARFTP, jde mi se na něj připojit přes místní síť ale nedostanu se k němu přes net, jak to zprovoznit aby mi to běželo z domu. K FTP se připojuji přes Total commandera. Nebo musím nějak upravovat nastavení routeru nebo přes co se mam připojovat?

Děkuji za každou radu
l564
Profil
Jason:
Musíš mít veřejnou ip adresu
Jason
Profil *
l564:
podle čeho jsi poznal že nemám veřejnou IP?
l564
Profil
Tak když se nemůžeš připojit přes internet. Máš jí nebo ne? Ulehčí to práci.
Jason
Profil *
l564:
mam ta koncovka je 104 a je pevně daná mám ji nastavenou na routeru jako static IP což je předpokládám pevná IP adresa
l564
Profil
A u poskytovatele jí máš zaplacenou?
A koncovka mě nezajímá. Spíš první 3 čísla
Jason
Profil *
l564:
nee nemam aha jde to nějak obejít?
l564
Profil
Jde ale je to nelegální (četl jsem o tom článek).
Krakatoa
Profil
To, že nemá zaplacenou pevnou veřejnou IP neznamená, že nemá pevnou veřejnou IP.
Já měl třeba pevnou veřejnou IP u Telekomu (dsl) a mám ji i teď (wifi) a pevnou veřejnou ip jsem nikdy neplatil, někdo ji prostě dává automaticky.
Jde o to jestli ji má nebo ne, pokud má pevnou veřejnou IP, tak nastaví na routeru přesměrování portu (nejspíš 21) na tu lokální IP, kde běží ten ftp server.
johnl
Profil
Pokud veřejnou IP adresu máš, tak pak stačí v administraci routeru nastavit správné přesměrování portů a vše ti půjde.. Můžeš zkusit kouknout do tohoto vlákna, případně ještě tohoto..
Jason
Profil *
johnl:
tak sem se snažil zjistit jestli mam veřejnou IP ale bohužel nemáme ji. máte někdo nějakej způsob jak to obejít?
__construct
Profil
Jason:
bohužel nemáme ji
Si si istý? Skús sa použiť IP adresu, ktorú tu uvidíš.
l564
Profil
Jason:
máte někdo nějakej způsob jak to obejít?
Jo máme. Veřejná IP zdarma
Amunak
Profil
Zdarma jde použít taky třeba Hamachi, ale musím podotknout že je to značně pomalé, nespolehlivé a nepraktické.
okolojdouci
Profil *
l564:
Jo máme. Veřejná IP zdarma

Zdarma? Já tam čtu:
Službu si nejprve zdarma vyzkoušejte. Proto klikněte na "Activate 3 days Free Trial".
Cena je sice v dolarech, ale v přepočtu vychází VPN účet na měsíc cca. 90 Kč.
Keeehi
Profil
okolojdouci:
JJ, je to rada na max. 3 dny, přičemž u každého dne se můžeš připojit maximálně 5x na 5 minut. ;-)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0