Autor Zpráva
joe
Profil
Ahoj,

tak jsem se dostal znovu do situace, kdy řeším možnost registrace / přihlášení přes Facebook.
Nerad bych měl v databázi duplicity uživatelů (tj. aby měl jeden uživatel více účtů, identifikátorem by měla být e-mailová adresa). Problém ale je, že pokud si na Facebooku vyžádám také e-mailovou adresu, uživatel může zvolit, jakou chce předat:

a) jeho skutečnou
b) anonymní - a tady je problém

Našel jsem, že někomu se v nějaké jeho aplikaci objevovala jako defaultní ta anonymní, což by byl docela problém:

1. Pokud nový uživatel přijde a klikne na registraci přes Facebook, zaregistruje se a v případě, že měl jako defaultní anonymní e-mailovou adresu, je nucen se přihlašovat jedině přes Facebook, protože tu adresu si určitě pamatovat nebude (kromě toho, že plno lidí ani neví, že taková možnost vůbec je). Stále se ale může na stránku nějakým způsobem dostat... Nebude se už ale moc přihlásit svou skutečnou e-mailovou adresou.

2. Pokud už tam však má účet (dosud nespojený s FB) a přijde jako nepřihlášený na web, vzpomene si, že už si FB založil a třeba zapomněl, že na stránkách již nějaký účet má, klikne na registraci přes FB, kde pokud mu vyskočí jako výchozí proxy e-mailová adresa, je problém -> v mé databázi by tak byli dva účty patřící jednomu člověku (první pod skutečným mailem, druhý pod proxy od FB).

Řešil to někdo takto "dopodrobna" a zabýval se tím už někdo? Samozřejmě můžu ten jejich proxy mail zakázat, ale i on má své výhody. Ale pak zas je tu ten problém s duplicitou.

Jak byste to řešili vy?
joe
Profil
Takže asi bude nejlepší povolit jen ty normální e-maily a ty anonymní blokovat, teď jsem si všiml, že to nějaké stránky taky tak dělají.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0