Autor Zpráva
panterek
Profil
Zdravím,

v pátek jsme měli akci, kde se popíjelo, jedlo, zpívalo ...no, zpívalo..někdo slova znal, někdo ne...a právě v tu chvíli mě napadlo s tím něco udělat ..měli jsme tam i projekci a plátno, takže co tak udělat nějaký jednoduchý hudební přehrávač (play, stop, pause) samozřejmě s možností tvorby nějakých playlistů a HLAVNÍ, oč by šlo, by bylo zobrazení textu písniček na plátně ..

Představoval bych si to asi nějak takhle:

- texty písniček postahuju z netu, přetvořím si je k obrazu svému, aby měly jednotný vzhled (ať už co písnička, to samostatný soubor nebo naházet text do databáze nebo obojí)
- v databázi by byly názvy písniček, které spolupracují s hudebním přehrávačem (případně, jestli by se náhodný výběr mohl dělat rovnou z databáze, kde název písničky = název spouštěného souboru a vybíralo by to z různých kategorií..? Např: SELECT music .....WHERE kategorie='rock')...no a jakmile by spustil písničku, automaticky by našel text k této písničce, kterou budu v databázi mít ...

Nemám zkušenosti s tvorbou takového hudebního přehrávače, pomohl by někdo ??

díky
Louka
Profil
Stáhni si Songbird, ten umí texty tahat z netu sám a zobrazí ti je v pravém panelu.
Popřípadě winamp, který umí i nacházet písničky stylově podobné a dávat je dohromady (a k nim dokáže také stáhnout texty).
Keeehi
Profil
panterek:
Říká se tomu karaoke. To že nejspíš vynecháš mikrofon na tom nic nemění.
Já třeba používám KaraFun.
panterek
Profil
Tak někdy to je s mikrofonem, někdy bez, to je celkem jedno..potřebuju každopádně něco, co NEMÁ nic společného s internetem..akce bývají vesměs na místech, kde internet není a ikdyž v dnešní době není zas tak velký problém sehnat mobilní internet, i přesto je to komplikace ...kdo to bude shánět, starat se o to, aby se to nezničilo, na druhý den to dotyčnému přivést atd = na prd...raději si dám práci s nějakým softem doma a pak to budu moct použít kdekoliv, kdykoliv..


Používám OS Linux Ubuntu...to jen, kdyby měl někdo nápady na software...už tady nějaké návrhy zazněly, tak je prostuduji, co umí...Nevím teda, jak takové karaoke programy fungují, mám za to, že tam je určitá sada písniček co on zná a tu používá ...jak se to pak dělá, když tam chci nějakou novou písničku přidat ...? Ikdyž, to už nějak nastuduji, co daný program umí ... líbilo by se mi i to, co napsal "Louka", že by nacházel stylově podobné písničky, to by bylo supr.. Plán je každopádně takový, že doma si všechno připravím a na místě pak budu přehrávat ...offline..rozjetý Apache ale samozřejmě mít budu :-)

díky
Louka
Profil
panterek:
v ubuntu si nainstaluj balíček rhythmbox (asi už máš) nebo amarok (i když ta nová verze nic moc) - ty by to měly umět také a navíc jde ten text vložit předem (on se k té písničce uloží) a dokonce ho lze napsat i ručně.

Doplnění: používal jsem i Listen! Music player a taky to asi uměl, teď fakt nevím...
panterek
Profil
Hm, v Rhytmboxu se mi to nedaří nějak najít...Amarok jsem používal, ale tady se texty písniček tahají z knihovny na internetu, což je nežádoucí .. V Rhytmboxu to zkusím ještě najít, nicméně pokud by byl PHP kód na vlastní přehrávač s automatickým výběrem textu k přehrávané písničce, přece jen bych to asi uvítal nejvíc..jde o to, že bych si mohl udělat, co mě napadne ...k dané písničce cokoliv přidělat atd..v již vytvořených programech jsem závislý na tom, co umí...tak nějak jsem si z linuxu zvykl, že si přizpůsobím všechno k obrazu svému...

EDIT: Tak zatím jsem našel něco takového: http://www.tvorba-webu.cz/xhtml/hudba.php

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0