Autor Zpráva
radas
Profil *
Zdravím,
mam takový dotaz:
mam formulař a v něm se vyskytuji checkboxy a selecty, pojemenované jsou PRVEK[] a dá se nějak určit jestli proměnná POST['prvek'][0] byl poslaný z checkboxu nebo selectu?

*Asi to zní divně, ale udělal jsem si takovou funkci na tvorbu formulaře, ale mam problém protože na zpracovaní checkboxu použivam určitou funkci a na zpracování selectu jinou a nevím jak právě rozlišovat jednotlivé POST data...
panther
Profil
radas:
nějak nechápu, proč by se mělo jmenovat více formulářových prvků stejně. Pokud chceš pole, proč si neuděláš dvojrozměrné pole $_POST['prvek']['select'], $_POST['prvek']['checkbox'] (samozřejmě pojmenované lépe dle skutečného stavu).
Stano
Profil *
doplň sem ukážku alebo aspoň kód. lebo takto môžeme len hádať. ak som ale uhádol správne tak si tam doplň ešte
<input type='hidden' name='typ[]' value='$typ'>
panther
Profil
Stano:
ak som ale uhádol správne
neuhodl. Navíc se nedovedu představit, jak by to tvoje mělo nebo mohlo fungovat.
Stano
Profil *
panther:
ak tie formuláre generuješ tak si ich musíš nazvať rovnako (asi nemusíš ale mne sa to zdá lepšie). aj keď dvojrozmerné pole by mohlo stačiť.
Stano
Profil *
vygeneruješ si daky formular. príklad:
<input name="value[0]" type="text"><input name="typ[0]" type="hidden" value="text">
<input name="value[1]" type="text"><input name="typ[1]" type="hidden" value="text">
<input name="value[2]" type="checkbox"><input name="typ[2]" type="hidden" value="checkbox">


<?php
for($i=0;isset(value[$i]);$i++){
  if($typ[$i] == "text") spracuj text;
  elseif($typ[$i] == "checkbox") spracuj checkbox;
  }
radas
Profil *
Stano:
do value ukládat ten typ nemůžu tam ukladají hodnoty - viz select
panther:
to mě nenapadlo udělat to jako více rozměrné pole...to bude ono!a zpracování bude hračka...díky...

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0