Autor Zpráva
LudekBrno
Profil
Zdravím vespolek, rád bych se ujistil, že grafický prvek stránky (viz. nadpis), dělám technicky správně. Na webu mám jednobarevné pozadí, jehož odstín se plynule ztmavuje zleva doprava a to po celé výšce webu. Jako naprostý začátečník jsem takové věci dříve dělal tak, že jsem prostě vytvořil JPG s patřičným efektem o velikosti, která překryla celou plochu stránky. To je předpokládám blbě :-) Nyní ve fázi mírně pokročilého začátečníka jsem zjistil, že pro pozadí se dá nastavit automatické opakování vertikálním nebo horizontálním směrem. Takže jsem vytvořil JPG s požadovaným přechodem odstínu o šířce prvku body (v mém případě 1000pix.), ale výšce pouhého jednoho pixelu, kterému jsem v css nastavil vertikální opakování. Výsledek je funkční, vzhled odpovídá mému požadavku. Jen si nejsem jistý, jestli je tento způsob řešení košer a není to drbání se pravou rukou za levým uchem :-) a jestli to nemůže způsobovat problém. Nějak se mi nepodařilo najít takový příklad na webu JPW nebo zde. Díky.
Keeehi
Profil
LudekBrno:
Postup je to správný, jenom budeš mít problém u těch lidí, kterým se zobrazuje více jak 1000px na šířku, což nebude zas tak malé procento. To svoje pozadí musíš tedy nacpat ke kraji stránky buď zleva a nebo zprava a barvu pozadí nastavit takovou, aby pokračovala tam, kde toto obrázkové pozadí končí.
yFang
Profil
LudekBrno:
Jestli ten přechod nemá 1000px, tak je to trochu zbytečné (ono je to asi jedno, velikost to nijak výrazně neovlivní).
Jinak bych dal obrázku jenom šířku toho přechodu, nastavil mu pozici doleva a pozadí stránky barvu takovou jakou má konec toho přechodu.
Trejpa
Profil
LudekBrno:
Třeba takto.
ludekbrno
Profil *
Keeehi:
To je v pohodě, to pozadí je právě jen v bloku, který má pevnou šířku 1000pix.

Díky všem, ještě tedy zkusím tu metodu s kratším obrázkem přechodu a nastavenou barvou pozadí odpovídající světlejšímu konci přechodu.
joe
Profil
Trejpa:
Tak raději ne, dekorační grafika má být kde? Definována ve stylech... ...chyba

LudekBrno:
Ještě to jde pomocí CSS, ale nefunguje to ve všech prohlížečích, například pomocí tohoto generátoru.
Trejpa
Profil
joe:
Tak se na to ještě jednou pořádně podívej.
yFang
Profil
ludekbrno:
ještě tedy zkusím tu metodu s kratším obrázkem přechodu a nastavenou barvou pozadí odpovídající světlejšímu konci přechodu
Ono je jedno jestli světlejší nebo tmavší, podle toho jak to vychází, ale má to především tu výhodu, že pokud jsou obrázky vypnuté případně se nenačtou, pořád je stránka víceméně funkční. Hodně lidí to nedělá a pak třeba vznikne bílé písmo na bílém pozadí.
joe
Profil
Trejpa:
Aha, viděl jsem v kódu ten img, tak promiň.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0