Autor Zpráva
Jiří Čížek
Profil
Rád bych se zeptal někoho zkušeného zda lze vůbec realizovat následující věc.

1) V adresáři /template/template1 je uložen nastylovaný html soubor s obrázky. V tomto souboru jsou na konkrétní místa vloženy zástupné prvky {text-nnn} které budou nahrazeny textem.

2) Když v php scriptu, které běží v rootu načtu file_get_content() a tento html soubor vypíšu tak se samozřejmě obrázky neobjeví neboť jejich cesta je relativní k adresáři kde je tento soubor uložen.
(i)Na místa kde jsou zástupné prvky se pak bude vkládat textarea pro vepsání textů.

Existuje způsob jak celému dokumentu říci aby si sáhl do podadresáře pro obrázky?

- Nechci to řešit pomocí symlink v linuxu neboť šablon bude více.

Děkuji za odpověď mého - možná hloupého - dotazu.
Jozin
Profil *
Ahoj,

možná neporadím tak, jak si chtěl, ale když máš v template {text-nnn}, který se ti nahradí, tak můžeš dát například i {base-uri}, kde bude absolutní cesta. Relativní tam necháš.

Co se mi ale nezdá, proč rovnou nepoužiješ absolutní cestu? Každý template bude mít své obrázky a styly, ne?

Jestli jsem se naprosto minul, tak se omlouvám,
Jozin.
Jiří Čížek
Profil
Jozin:
Děkuji za příspěvek. Již vyřešeno.
Jednalo se o to že klient měl do šablony vepisovat texty a chtěl jsem zajistit wyswyg editaci přímo v šabloně. Nakonec jsem vyřešil vypisováním do texboxů s online náhledem v iframe.
Ve stránce se vytvoří textarea boxy pro vepsání textů podle {text-nnn} v šabloně a ty pak při změně budou pomocí javascriptu zobrazovat informace v dokumentu šablony na odpovídajících id pozicích.
Šablona je natažena do iframe pomocí skriptu, který je uložen a vždy je přikopírován do asresáře se šablonou, ten nahradí všechny zástupné prvky {text-nnn} za div s id=text-nnn. Tím se soubor šablony otevře vždy ve svém adresáři se všemi obrázky.

Po dokončení psaní jsou texty uloženy do DB. Možná trochu kostrbaté, ale funkční.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0