Autor Zpráva
janik
Profil *
Dobrý deň želám,

Chcem sa spýtať, našiel som nainternete diskusné fórum apple na adrese www.appleforum.sk Nevedeli by ste mi poradiť, aké môžu byť náklady ? Je to nové fórum a ja by som spolu s mojím spolupracovníkom chcem spraviť niečo podobné, otázka však je, aký budget potrebujeme, kde sa dá stiahnuť ten script a koľko by vyšiel hosting, ktorý utiahne 10 000 registrovaných ?
Aký hosting by bolo najlepšie využiť a koľko tam treba moderátorov ? Je ťažká inštalácia ?

Ďakujem pekne
Joker
Profil
janik:
Zmíněné fórum běží na vBulletin, cena SW je $195, v případě nějakých dodatečných úprav plus ještě peníze na někoho kdo to udělá.
janik
Profil *
A vBulletin vyžaduje znalosti html a php ? Alebo sa zaobídem aj bez nich ? Čo by vyšiel kvalitný hosting a koľko môžu byť náklady celého projektu ?
Batrachus
Profil
Na vBulletin nutně nepotřebuješ znalosti html a php. Kvalitní hosting, který to utáhne, může stát klidně i pár tisíc měsíčně. Popřípadě to můžeš rozjet na vlastním serveru, ale to už je hodně vysoká laťka, to se vyplatí jenom tehdy, pokud víš, že se ti ty peníze na provoz serveru vrátí.

Taky se můžeš zeptat Yuhůa, jaké náklady vydává na provoz tohohle fóra, to sice neběží na vBulletinu, ale určitě tady má hezkých pár desítek tisíc uživatelů.
Petr ZZZ
Profil
janik:
Hosting diskuse, na které se nacházíš, stojí (stál před dvěmi lety) 12.000 ročně.

Vytvoření a zprovoznění jakékoli webové stránky vyžaduje znalosti HTML a pokud má stránka mít nějaký přijatelný vzhled, také znalosti CSS. Na provoz diskuse je navíc třeba nějaký serverový skriptovací jazyk; hodně (většina?) softu na diskuse je v PHP. Potřebnými znalostmi můžeš disponovat ty sám nebo si můžeš někoho zaplatit. Na provoz diskusí existuje software (např. vBulletin, phpBB, miniBB); předpokládám, že je možné zprovoznit fórum na takovém SW i bez znalosti příslušných programovacích (např. PHP) a kódovacích (HTML, CSS) jazyků, ale lepší je samozřejmě nějaké znalosti mít.
janik
Profil *
Ďakujem za odpovede. A čo sa týka toho systému, myslíte že vBulletin stačí alebo tréba ísť do nejakého iného riešenia ?
Stano
Profil
začal by som týmito http://php.opensourcecms.com/scripts/show.php?catid=5&category=Forums

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0