Autor Zpráva
Dusan
Profil *
Zdravím všechny přispěvovatele.
Mám k Vám prosbu. Jsme malé webstudio které má již několik projektů za sebou a také si tvoříme vlastní eshop který běží několika spokojeným zákazníkům. Shop ze začátku nebyl ani tak moc vyvíjen jako shop ale prostě spíše šlo o nabalování různých modulů na redakční systém v co snad nejrychleším možném termínu dle přání zákazníků. Ovšem víme že to takto dále nejde a stojíme před problémem jak nejlépe dál.
Jestli se ubírat cestou vlastního vývoje a to úplně odznovu, s novými technologiemi, novým jádrem nebo využít možnosti opensource (např. magento, presta...) a ten si upravit dle vlastních představ (implementovat vlastní moduly). U nás jsou požadavky propojení účetních systémů pomocí SOAP (ABRA), multishoping a jiné moderní trendy obchodování.

Co si o tom myslíte přátelé? Budeme rádi za každý názor.
forgac@artfocus.cz
Profil *
neda sa prihlasit :-(
JanForgac
Profil
Omlouvam se za spravu hore, nejak som sa nemohol prihlasit ale uz sa mi to podarilo - snad to nejaky admin zmaze - nepatri to sem. Odpoved zaslem v dalsom prispevku.
JanForgac
Profil
Dobrý deň, celkom zaujímavý článok ako s eshopem bojovali je i na tejto adrese:
www.tyinternety.cz/startupy/jak-jsme-zakladaly-startup-treti-dil-strasti-s-e-shopem-3526

Osobne si tiež myslím, že postaviť eshop na nejakom opensource nie je šťastné riešenie. Tažko se to ohýba k Vášmu obrazu a asi sa to ani ohnúť vo všetkom nepodarí.

Na druhej strane naprogramovať vlastný eshop z ničoho a zároveň ak to má stáť za to, je práca na plný úvazok na niekolko mesiacov ak nie rokov.

Preto jednoznačne doporučujem komerčné riešenie, napríklad tu sú nejaké porovnania eshopov.

Treba rátať s tím, že poriadny eshop bude niečo stáť. Ale určite to bude menej ako platiť programátora, ktorý by to naprogramoval celé od začiatku. A tiež to bude rýchlejšie. Záleží od dodávateľa, ale povedzme od 70.000 do 400.000 Kč by ste sa mohli zmestiť a doba realizácie od 3mesiacov do 3/4 roka. Aj keď Vám budú tvrdiť že to bude do 2 meisacov, ak to má byť eshop na míru, tak to nie je možné.
JanForgac
Profil
Pokiaľ chcete eshop predávať svojím klientom, tak je lepšie mať svoj vlastný. Dosiahnete tím vetšej flexibility ale je to ta náročnějšia cesta. Hlavne zo začiatku. A to po všetkých smeroch: od plánovania až po finálne ladenie. Ale napriek tomu to možem len doporučit. Čo može vývoj podstatne urýchliť je výber vhodného frameworku nette/zend/???
Miri
Profil *
Doporučuji vytvořit vlastní redakční systém. Sám jsem vytvářel redakční systém celých 5 měsíců a můžu říct že to stálo za to. Vím co od toho můžu čekat co můžu zákazníkům nabídnout a vím že tam můžu připojím nové moduly naprosto s přehledem a lehkostí. Chytám se v nejbližších dnech propojit systém s účetním programem, tak to jen ještě nemám vyzkoušené a jsem zvědav jak moc to bude obtížné spojit dvě naprosto odlišné databáze. Ale vážně doporučuji jít do svého vlastního systému. Hodně štěstí Míra
Dusan
Profil *
Dekuji Vam moc na rady! Tak nejak jsme predpokladali ze ubirat se touto cestou bude asi nejlepsi reseni. Jeste jednou diky!

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0