Autor Zpráva
FCK
Profil *
Zdravím, používám CKeditor a chtěl bych do něho zakomponovat Lightbox pro všechny vkládané obrázky do článku. Nevíte jak se to kofiguruje, aby se do zdroje vložil celý odkaz na obrázek v A HREF včetně rel="lightbox" ??

Díky za radu
Michal Benda
CKeditor neznám (používám tinyMCE), ale předpokládám, že funguje jako klasický WYSIWYG - tzn. po vložení textů a obrázků do editoru + jejich naformátování (velikost, barva, atd.) se vygeneruje HTML kód (případně doplněný o CSS) a ten se po odeslání formuláře pošle jako řetězec serveru. Pokud chceš dávat Lightbox úplně pro všechny obrázky, tak by to neměl být problém. Já ti můžu poradit jenom v případě, že používáš na straně serveru PHP (jiný scriptovací jazyk na straně serveru neumím).

Pro PHP:

1) Pomocí DOM bych si ten obsah z CKeditoru převedl na XML (abych mohl lépe přistupovat k jednotlivým tagům)
2) Poté bych procházel v poli všechny tagy A
3) Kontroloval bych zda uvnitř tohoto tagu je tag SRC
4) Pokud ano tak bych tomuto tagu A přidal další atribut rel="lightbox"
5) Pomocí DOM bych si to zpátky převedl na řetězec, který je možné si někam uložit nebo vypsat na obrazovku

Práci s DOM zvládám, ale tento problém jsem nikdy neřešil, takže je možné, že tam bude nějaký zádrhel. Pokud chceš dávat lightbox jenom některým obrázkům, tak to bude těžší. Musel by si vymyslet něco jak odlišit ty obrázky, které se nemají po kliknutí zobrazit v lightboxu a které ano. Mě žádné řešení nenapadá.
blaaablaaa
FCK:
Zkousels http://cksource.com/forums/viewtopic.php?t=8903 ?

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0