Autor Zpráva
Jonatán
Profil *
Dobrý den,
vím že to pro Vás bude asi banalita, ale přesto se musím zeptat. Dost jsem toho přečetl a nějak mi z toho nevychází jak to správně udělat.
Vždy jsem dělal stránky tak, že jsem vytvořil menu (vložil do index.html) a zadal jsem mu pozici, když jsem chtěl přejít na (např.kontakt.html) klikl jsem na kontakt v menu a přešel na stránku kde jsem měl ovšem také vložené menu jako na index.html.
Chtěl bych se tedy zeptat jakým způsobem udělám stránky tak, abych nemusel stále vytvářet menu a pozicovat jej na každé stránce zvlášť? Ale abych měl jedno menu(klasicky např. vpravo) a po kliknutí na libovolné tlačítko se mi obsah zobrazil (např. vlevo).
Přemýšlel jsem o tom, že bych mohl užít vnořený rám, ale nevím jestli je to správně (a o to mi jde dělat to správně).
A ještě jedna otázka...Kde najdu kvalitní menu? Často se mi stává že najdu menu které je OK v Mozile a Chrome, ale rozhodí se v Explorelu.
Děkuji za odkazy.

Pěkný den
Jonatán
Trejpa
Profil
Jonatán:
Přečti si Skládání stránek z kousků.

Menu se vkládá do každé stránky (mimo těch zastaralých v technologii rámů). Abys to nemusel pokaždé kopírovat, můžeš ho vkládat pomocí serverového skriptu (třeba v PHP se používá funkce include).

Přemýšlel jsem o tom, že bych mohl užít vnořený rám, ale nevím jestli je to správně (a o to mi jde dělat to správně).
Obsah v rámu je špatná varianta. Menu v rámu je o trochu lepší varianta.

jsem vytvořil menu (vložil do index.html) a zadal jsem mu pozici
To není nejvhodnější postup. Podívej se na příklad stavby stránky.
Jonatán
Profil *
Moc děkuji za odkaz, vypadá to velice zajímavě..ale asi mi bude chvilku trvat než to nastuduji. Občas se dívám na kódy stránek a podobné řešení už jsem viděl, ale nebylo tam samozřejmě tolik potřebné vysvětlení:)
"Skládání stránek z kousků" jsem četl i něco o těch rámech (jejich nevýhodách), proto se mi do toho moc nechtělo, ale zas mě nenapadlo jak jinak to udělat.
Ještě jednou díky.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0