Autor Zpráva
Tomkinss
Profil
Zdravím,
Mám menší problém. Robím graf v ktorom je na X-osi dátum a na Y-osi hodnota. Dal som si aby mi vypisovalo len 10 výsledkov a dal som zoradiť od najstaršieho. Myslel som že je všetko ok, no potom som si uvedomil že mi to bude zobrazovať od prveho pridaneho zaznamu 10 a potom pretane.
<?php
$user_stats = mysql_query("SELECT * FROM user_stats WHERE user='$login' ORDER BY datum ASC LIMIT 0,10");
echo "data: [";
	while ($stats = mysql_fetch_array($user_stats)) {
$links = $stats["link"];
echo $links,", ";
	}
echo "]";
?>


Vedel by som to spraviť cez zmenu Order, potom by vypisovalo posledných 10, no od najnovšieho po najstaršie. A to by bol graf z prava do lava. Ako otočiť výpis z DB, aby vypisovalo posledných 10 no prvá hodnota bude najstaršia ?

Vopred ďakujem za radu.
Medvídek
Profil
Tomkinss:
ORDER BY [ASC|DESC]
Tomkinss
Profil
Medvídek:
Poznám ACS a DESC, no tento problém to nevyrieši. Bud si nečital popis problému, alebo si ma nepochopil.
Medvídek
Profil
Tomkinss:
Asi fakt nechápu, Ako otočiť výpis z DB, aby vypisovalo posledných 10 no prvá hodnota bude najstaršia
Tak z toho chápu, že chceš z db vytáhnout posledních 10 záznamů od nejstaršího. Takže to by mělo stačit
ODRDER BY datum DESC LIMIT 10
panther
Profil
Tomkinss:
pokud nikdo nebude znát řešení na úrovni DB (bylo by nejlepší), dotaz nech tak, jak je a výsledné pole si potom přerovnej v PHP.

Medvídek:
nechápeš situaci. Má např. záznamy 1-25, chce vybrat 1-10, ale vypsat je v opačném pořadí, tzn. 10-1.
Tomkinss
Profil
panther:
Presne tak panther.

Spravil som to tak, že staršie ako 10 dni som dal cez cron zmazať a už to funguje. Ušetrím aj miesto a bude to jednoduchšie.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0