Autor Zpráva
No5
Profil *
Ahoj. Potřeboval bych se zeptat, jaký platební systém je nejlepší a zároveň "jednoduchý" na implementaci na stránky.

Jde o toto: potřebuji stránky, kde vstup bude zpoplatněn, ALE potřebuji, aby platba byla možná online přes platební kartu. Jak tedy vyřešit následné zaslání vstupního hesla na stránky, po přijetí platby?

Nejlepší by asi bylo, aby po platbě automaticky bylo odesláno heslo, ale to asi jen tak nejde... protože (a teď nevím, jelikož se v tomto vůbec neorientuji) propojení s bankovním účtem kdy platba dorazí asi nejde udělat :)

Máte někdo zajímavý návrh - řešení, jak by to mohlo fungovat? Napadl mě systém paypal, ale tam pouze zaplatí a dál nevím jak se postupuje, mám za to, že musím po přijetí platby sám odeslat e-mail s heslem..

Zkuste poradit, děkuji.
blaaablaaa
Profil
No5:
1. paypal i platba kartou probiha tak, ze se z tve stranky zavola platebni brana, ktera pak nekolikrat zavola tvou stranku (overi cenu, menu, ...), po uspesne platbe pak presmeruje na danou stranku.
2. muzes pouzit premium sms - uzivatel posle premium sms, ty mu vygenerujes nejaky kod, ktery se mu v sms posle zpatky.

Popremyslej, jestli vubec neco takoveho chces - sice tam muzes videt snadny zisk, ale realita byva casto jina (=proc by mel nekdo platit za tve sluzby, pokud existuji jinde zdarma)
No5
Profil *
blaaablaaa:
Takže pokud to chápu správně, u toho paypal, pokud neproběhne daná platba až do konce, tak se nedostane na ty stránky, na které má být vstup placený? To se tedy jen přesměruje z paypal zpět na stránky. Ale ty jsou přístupné pouze na heslo. Tak proto se ptám, jak se pak vyřeší to heslo a přístup... Asi jedině že mu sám musím po platbě (až to zaznamenám) zaslat přístupové heslo??

Ty premium sms nejsou moc vhodné, jelikož stránky budou určený (cílený) spíše pro ameriku a ostatní cizí státy a tam je nutnost platby online kartou...

//jinak té rady, co se přímo mého dotazu netýká: "Popremyslej, jestli vubec neco takoveho chces..." kdybych to nechtěl, neptal bych se :) Projekt mám důkladně promyšlený, zvážil jsem všechna možná pro a proti, a jsem rozhodnutý. Zcela určitě se nejedná o nějakou službu ani prodej nějakého zboží...
blaaablaaa
Profil
No5:
Budes mit vstupni stranku, ze ktere je presmerujes na paypal - uspesne zaplati = presmerujes je na jinou stranku, kde jim vytvoris ucet, nezaplati = presmerujes je na stranku, kde bude hlaska, ze se platba nezdarila
No5
Profil *
blaaablaaa:
Tim "vytvoříš účet" je myšleno jako uživatelský účet na stránkách? Takže ale stejně jim budu muset ten přístup zadat, povolit ručně až zjistím, zda platba byla připsána...
blaaablaaa
Profil
No5:
Ano, tim myslim uzivatelsky ucet na strankach. Proc povolit rucne? Paypal te informuje, zda platba probehla ci neprobehla v poradku. Probehla v poradku -> automaticky vytvoris ucet.
No5
Profil *
No takže jak řikám, musím vytvořit účet sám... jenže to je na nic, když potřebuji ihned po platbě povolit vstup... dát vědět heslo třeba přes e-mail..
EuroFight
Profil
Pokud ten ucet uz ma, tak staci pri spravne platbe pouze zaznam upravit napr z platil=0 na platil=1.
Pak uz jen na placenych strankach staci zjistit, jestli ma dany uzivatel v db povolen 1
blaaablaaa
Profil
No5:
na vstupni strance muzes mit zadani prihlasovacich udaju - po zadani emailu a hesla si je ulozis do db a presmerujes ho na platebni terminal. A dale jak pise EuroFight
No5
Profil *
blaaablaaa:
Ale to chápu, jen je škoda že to není automatické... Takže když se měsíc neukážu na netu, tak i po zaplacení nebudou mít bez mé součinnosti přístup.. o to mi jde...
Keeehi
Profil
No5:
Ne, automaticky to jde. Nejdříve se ale musíš naučit programovat. V tom tkví totiž tvůj problém.
No5
Profil *
Upřímně kvůli jednomu projektu se nebudu učit programovat, když to nikdy víc potřebovat nebudu. Mé znalosti mi k práci stačí a web bude stejně běžet na wordpressu jen budu mít svoji šablonu. Jen jsem si chtěl tak trochu udělat jasno.. to dám nejspíš za úkol nějaké firmě, aby se automaticky po zaplacení kreditkou aktivoval účet na webu. No ale stejně díky za rady ;)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0