Autor Zpráva
WiWo
Profil *
Ahoj,
Potreboval by jsem pomoct s sirkou layoutu stranky. Doma je delam na rozliseni 1920x1020, ale nasledne na skolnich monitorech s mensi uhloprickou mi to zacne delat posuvnik... podadrilo jse mi ho odstranit pomoci...

body { overflow: hidden;
overflow: -moz-scrollbars-vertical;
overflow-y: auto; }

...ale to nejak moc nepomohlo pri zobrazeni na "low" rozliseni mi to sice uz nedela horizontalni posuvnik, ale cela stranka se zacne zobrazovat jakoby zleva ( tam kde zacina grafika pro full hd rozliseni) a to je kamen urazu na bych nejakym zpusobem potreboval poradit jak to cele nacentrovat aby se to zobrazovalo od stredu stranky na "low" rozliseni a nemusel jsem to nejak s vyssokeho rozliseni upravovat ponevadz mam tesne pred uzaverkou tak si nemuzu dovolit delat cely layout znova...

Predem diky za napady :)
WiWo
Ernie
Profil
Většinou se nastavuje procentuální width a absolutní max-width (případně i min-width).
Např.
width:80%;max-width:1024px

(A centruje se pomocí margin:0px auto)
WiWo
Profil *
Nějak se mi to nedaří jakmile toto nastavim tak mi to bud urizne pozadi nebo ho nechtene posune ... vycentrovane to mam jen to neustale nechce prohlizet od prostredku stranky bud to spatne pisu nebo nevim jak to nakombinovat... vykus s css

body {
padding: 0px;
margin: 0px auto;

overflow: hidden;
overflow: -moz-scrollbars-vertical;
overflow-y: auto;
width:80%;max-width:1920px}
#pozadi {
width: 1920px;
background-image: url(obrazek01.jpg);
background-repeat: no-repeat;
background-position: -270px 0px;
margin: 0px auto ;
margin-left: -500px;}
vsechno by bylo ok jen at to zacne zobrazovat na 50% zleva a 50% zprava full layout toho nevim jak dosouhnout...
ono kdyz dam ten width tak se to cely usekne a bez toho to zacne zobrazovat u mensich rozliseni hned z kraje...
mam v tom css neco spatne?
Ernie
Profil
Ten margin-left: -500px; asi bude to, co tam dělá paseku.

Já bych to udělal trochu jinak.
Třeba
<style>
body{padding:0;margin:0}
#obsah{margin:0px auto;width:80%;max-width:1920px}
</style>

<body>
<div id=obsah>
...
</div>
</body>

A ten obrázek má být na pozadí čeho?
Každopádně bych buď do body nebo do #obsah připsal jen
background: url("obrazek01.jpg") no-repeat


Jenom hádám, pomohla by ukázka.
WiWo
Profil *
Diky vyzkousim... ten obrazek ma byt jako cele zaklad stranky cele pozadi.
Take dodam material hned zitra to nekam nahraju a dam odkaz.
WiWo
Profil *
Diky vyzkousim... ten obrazek ma byt jako cele zaklad stranky cele pozadi.
Take dodam material hned zitra to nekam nahraju a dam odkaz.

EDIT: stranky jsem dal na web i ulozil cele: http://wowin.own.cz/World%20of%20Warcraft.html , http://www.ulozto.cz/9179900/wwebs-rar

Prosim kouknete na to nechám se poucit...
Ernie
Profil
Problém bude s tím obrázkem http://wowin.own.cz/WoW_Ikons/protot.jpg - je příliš velký.
Navíc bych obrázek rozdělil na 2 (třeba takto) a tou černou bych vykryl zbytek místa (automaticky).
Jde o to, že součet šířek těchto dvou obrázků je 1525px, takže vzniká otázka -
- chcete, aby byl obrázek (na užších monitorech) vidět celý za cenu lišty, nebo je lepší, když nebude celý vidět?
Plaváček
Profil
WiWo:

Už to tu bylo mockrát - tak znovu odkaz na možná řešení: http://css-tricks.com/perfect-full-page-background-image/
WiWo
Profil *
Ernie:
Tak bych to asi rozdělil, mě osobně nic nenapadá jak bych to už mohl udělat s tím pozadím, aby to bylo jak pro full hd tak i pro menši monitor... mezitim dodělám ostatní kolem a uvidím jestli me ještě neco nenapadne... jinak myšleno tím, že nebude videt cely bude jen pro menši monitor nebo to bude i pro vetsi monitor?

Plaváček:
Díky zkoušel jsem, ale nějak se mi nepodarilo zabranit tomu rapidnimu zvetseni obrazku...
---------------
Když si dam obalku s nejakou pevnou velikosti a do toho dam floatnou pozadi tak by to melo plavat jen v obalce ne? a pri oddaleni a priblizeni si drzet plavani v ni aspon tak si to myslim jenze se tak nedeje nebo se vytrhne z deni stranky a dela si co chce? tim padem nejde centrovat na stred...
To abych udělal nakonec 2 verze stránek co myslite?
WiWo
Profil *
Uz jse mi to povedlo stacilo toto:
body {

width: 100%;
background: url(obrazkek.jpg) no-repeat 50% 0;
min-width: x px; /* libovolna hodnota X */
min-height: x px;
overflow: hidden;


}
zatim to funguje

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0