Autor Zpráva
kubo
Profil *
Ahoj počuj ak mám web na ktorom mám kompletne napísané menu v CSS a takisto aj definovanú triedu a:hover aby sa menil orázok keď na to prejde myšou. To ide ale keď na to prejdem myšou tak sa mi písmo posunie trochu dole asi o 2.5px padding ani position mi nefunguje.
Pls pomôž.
Swift
Taurus
Profil
Asi nastavuješ při hoveru něco co tam nepatří. Těžko ti někdo poradí, když nedodáš živou ukázku...

2,5px posunutí jsem ještě neviděl.
laijk
Profil
a:hover je odkaz nie obrázok, mohol by si sem dať ten kód v a:hover.
kubo
Profil *
.menu3 li a:hover 
{
	color:#FFF;
	background: no-repeat url(../images/Single%20Without%20Words%20Highlighted.png);	
	height:32px;
	margin-top:2.5px;
	
}

ten margin-top tam jen to aby mi neskákal celý obrázok o tých 2,5px hore.
panther
Profil
kubo:
dodej odkaz na problematickou stránku.
kubo
Profil *
Ona nieje nahodená na serveri.
blaaablaaa
Profil
kubo:
Je problem ji nekam umistit? Prip. alespon problemovou cast, kdyz nechces cele stranky.
Chamurappi
Profil
Reaguji na kuba:
Viz Povídání o živých ukázkách.
kubo
Profil *
http://mindpixels.host22.com/ no podaril sa mi najst skvely free web hosting. ten text si nevsimajte ten je tam random nech tam nieco je hlavne mi ide o to menu.
panther
Profil
kubo:
celý ten odkaz udělej o 3px vyšší. Je bytečné zvyšovat jen :hover.
margin
Profil *
Odkaz nefunguje, přesněji je přesměrován kódem 302 na http://www.000webhost.com/admin-review, kde je odůvodnění.
kubo
Profil *
čiže len ho posunúť o 3px hore?
panther
Profil
kubo:
ne posunout, zvětšit výšku.

Odkaz bude i 3px pod obrázkem, v těhle 3px se zobrazí šipka pro hover. S výškou odkazu při hoveru nemanipuluj, to je v tomto případě zbytečné.
kubo
Profil *
Ok to je fajn ale to písmo sa stále posunie o pár px dole ako môžeš vidieť.
Bubák
Profil
To menu je nakódováno dost nešťastně, je poznat, že začínáš, ale tím si musí projít každý.
Nechceš to nakódovat znovu a pořádně, neboli normálně? V tom případě bych ti dal pár užitečných rad. Ale v tom případě bych začal dotazem, jestli chceš mít všechny položky stejně široké, nebo jestli se má jejich šířka přizpůsobovat automaticky podle délky textu odkazu.
kubo
Profil *
Rovnaké ale aj tak potrebujem vedieť čo mi tam robí tú chybu...
panther
Profil
kubo:
aj tak potrebujem vedieť čo mi tam robí tú chybu...
horní 2.5px margin. Vlastně 3px. Jak se podle tebe má pixel rozdělit na půlku, když je to nejnižší jednotka v zobrazování? Nic menšího není.
Bubák
Profil
Při hoveru se ti mění výška odkazu. Možná někdo zhušený ví, jak z toho ven, ale mnohem jednodušší je vždy dodržovat pravidlo, že se při hoveru nemají měnit rozměry odkazu.

- dej floatovat položky <li> a případně i odkazy nebo deklaruj odkazy blokové a do odkazů už nestrkej DIVy
- deklaruj položkám <li> a odkazům rozměry, vertikální zarovnání textu uděláš pomocí line-height se stejnou hodnotou, jako height
- už zmíněnou výšku dáš takovou, jako je výška "oválu" + dvojnásobek výšky "šipky"
- jak "ovál", tak i "ovál s šipkou" dáš jako pozadí odkazu, nezapomeň na background-position pro každé z pozadí

Pro inspiraci koukni na http://teststranek.kvalitne.cz/menu6/, to tvé menu bude hodně podobné. I tvé menu by šlo udělat jedním obrázkem, bylo by to (sloučení tvých dvou obrázků do jednoho) na necelých pět minut práce v grafickém editoru.
Petr ZZZ
Profil
Bubák:
Na stránce menu6 máš takovýto doctype: <!DOCTYPE HTML">
Ta uvozovka tam vypadá divně, to je překlep?
Bubák
Profil
Petr ZZZ:
Překlep, v editoru, který používám, je výchozí šablona, která má tento !doctype:
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN">
Když jsem umazával na <!DOCTYPE HTML>, omylem zůstala koncová uvozovka. Díky za upozornění, !doctype jsem opravil a provedl jsem pár dalších drobných úprav, hlavní změna byla změna z <menu> na <ul>.
Pro úplnost, menu funguje stejně ve standardu i ve quirku, není nutné nic upravovat. Akorát ve quirku v IE nebude menu vycentrované, ale to jde vyřešit jedním obalovým divem s text-align: center.
panther
Profil
Bubák:
hlavní změna byla změna z <menu> na <ul>.
zrovna tahle změna mi na webu, kam často posíláme začátečníky na kukandu, přijde nešťastná.
Bubák
Profil
panther:
zrovna tahle změna mi na webu, kam často posíláme začátečníky na kukandu, přijde nešťastná.
Přiznávám, že nevím, jestli je na menu vhodnější <menu>, nebo <ul>. Podle sémantiky u menu není o čem diskutovat, ale chápat menu jako seznam odkazů je také časté a podle mého názoru i správné.

Chápu, že menu se nědělá odkazy v tabulce, odkazy v DIVech, odkazy v odstavcích, odkazy "jen tak", odkazy oddělené odřádkováním <br>, jak je to u začátečníků časté.

Chamurappi několikrát zmiňoval, že v HTML5 došlo k posunu významu <menu>, ale zatím jsem to nestudoval, ale jak koukám, tak to (se) budu muset napravit. Otevřu, pokud mě nikdo nepředběhne, což mi nebude vadit, na téma <menu> nebo <li> diskusní vlákno.
kubo
Profil *
Ok diki moc všetkým čo mi tu pomohli. Je fatkť ťažké nájsť ludí ktorý sú ochotný.
PS: podstata topicu splnená->menu funguje.
Ak by som mal s niečím problém napíšem zase do nového topicu.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0