Autor Zpráva
romanfic
Profil
Zdravím Vás. Vím co potřebuju ale nevim co mám hledat.

Potřeboval bych nahradit PHP funkci include za něco jiného tak aby se vše dělalo na straně klienta a ne na serveru.. Bude to sloužit jako webová prezentace na CD a předpokladám že si nikdo nebude kvuli toho instalovat webový server...

Jde to nějak nahradit? Předem ještě - frame nechci..
Marek88
Profil
Můžeš to řešit pomocí javascriptu vkládáním externího souboru nebo zkusit nějaký "server na cesty". Asi by pak stačilo správně nastavit autorun a mohlo by to jít. Asi takovýhle programů bude víc. Nemám s tím žádné zkušenosti, tak nemůžu doporučit.
Tori
Profil
romanfic:
Je nějaký zásadní důvod, proč byste prostě nemohl na CD dát jen statické stránky, s tím, že by se holt velká část obsahu opakovala? Pokud nejde o 300stránkový web, tak by snad redundantní html kód neměl zabrat tolik místa, aby se to nevešlo na CD. (Případně použít nějaký nástroj na odstranění zbytečných bílých znaků z kódu.)
Bubák
Profil
na CD dát jen statické stránky
Přesně tak, klidně můžou být vytvořené pomocí PHP a z localhostu stažené třebas pomocí WinHTTrack Website Copier.

Pokud bys měl obavu o místo na CD, tak polož dotaz, nejlépe do nového vlákna, protože téma je značně obsáhlé, ušetřit se dá jak na kódu, tak i na obrázcích, zejména na fotografiích.
Rellik
Profil
Nene... na php na cd existuje program "server2go" který spustí apache i s DB přímo z cd. http://www.slunecnice.cz/sw/server2go/ Takže jde v pohodě na CD udělat prezentaci v php i s nějakou jednoduchou DB...
Bubák
Profil
Rellik:
Nene, a ještě 3× né. Žádný soudný člověk si z cizího CD nebude spouštět exe soubory, je to bezpečnostní riziko. Kromě toho existuje část uživatelů, kteří exe v počítači nespustí, třebas proto, že správce zakázal spouštění cizích exe, jiný OS, než Windows v počítači... Statický web bez aktivních prvků je sázka na jistotu.
Rellik
Profil
Bubák:
Žádný soudný člověk si z cizího CD nebude spouštět exe soubory, je to bezpečnostní riziko.
V tom případě by se nepodívali na žádné CD s ovladači, CD s hrami a v podstatě všechny momentálně vycházející softwarové věci, které jsou na CD/DVD Jinak kdyby bylo zakázané spouštění exe souborů tak nikdo nic nespustí. Jak by systém poznal, že je to cizí exe soubor? Na druhou stranu mě by to nefungovalo (nespustilo) jelikož nemám windows ale linux.
Záleží na romanfic jak to provede. pokud to bude web prezentace dělaná pro konkrétního člověka, tak v tom problém nevidím. Navíc každý windousák má pc přeplácané antiviry, tak myslím není problém si to první projet. ;-)
]
romanfic
Profil
Bubák:
Pokud nejde o 300stránkový web
pravě že se jedná o dost obsáhlou práci. jinak bych to neřešil flaknul tam pár obyčejných html souborů...

server2go
díky vyzkousim...

Rellik:
je to bezpečnostní riziko
mas pravdu ale co dneska neni... v moji praci se jedná o férový projekt (který doufám výjde) určený pro specifický okruh lidí, kteří by nemají důvod nedůvěřovat obsahu cd...

Takže zatím díky za rady...
Bubák
Profil
romanfic:
jinak bych to neřešil flaknul tam pár obyčejných html souborů...
Aha, takže raději použiješ neobyčejné PHP include, protože to je in.
Skoro to vypadá, jako by to dneska vydali na objednávku: Statický web neznamená špatný web

díky vyzkousim...
Až si server2go stáhneš a rozbalíš, koukni se, kolik zabírá místa a zkus popřemýšlet, jestli jeho použitím opravdu nějaké místo ušetříš. Já o tom docela dost pochybuji.
romanfic
Profil
Bubák:
Až si server2go stáhneš a rozbalíš, koukni se, kolik zabírá místa a zkus popřemýšlet, jestli jeho použitím opravdu nějaké místo ušetříš. Já o tom docela dost pochybuji.

nejde mi o usetreni mista ale prace... mam pocit ze jsi muj dotaz vubec nepochopil...

Aha, takže raději použiješ neobyčejné PHP include, protože to je in.

ne protoze je in ale protoze to usetri praci.. delat web o 100 strankach pomoci html, ve kterych bych musel do kazde vkladat menu hlavicku atp.. a nedej boze ze si v pulce vzpomenu ze jsem na neco zapomel... to radsi udelam v php kdyz je to mozne... pokud se ti tento postup nelibi.. udelej si web treba jen o 30 html souborech a potom neco do toho dohazuj.. to si rychle rozmyslis jak to delat... ale predpokladam ze vis co se ti snazim vysvetlit..

a znovu opakuji:

romanfic:
projekt určený pro specifický okruh lidí, kteří by nemají důvod nedůvěřovat obsahu cd...
Bubák
Profil
romanfic:
mam pocit ze jsi muj dotaz vubec nepochopil...
Mám pocit, že jsi nepochopil, co jsem psal prvně [#4]. Stránky „klidně můžou být vytvořené pomocí PHP a z localhostu stažené třebas pomocí WinHTTrack Website Copier“.

Takže znova a pomalu:
- na svém PC zprovozníš webserver a PHP, možná už máš hotovo, pokud ne, můžeš použít třebas i server2go
- vytvoříš stránky pomocí PHP a normálně použiješ include a třeba i další PHP vymoženosti
- stáhneš web z http://localhost vhodným programem, třeba tím, co jsem již zmiňoval
- vypálíš stažený, tedy už statický web na CD
- dáš si nohy na stůl
romanfic
Profil
Bubák:
jo z toho co jsi ted napsal jsem pobral co jsi porad myslel.. ale pred tim jsem to z tvych rad opravdu nevycet... takze se omlouvam...

ale mas taky pravdu.. to je taky reseni meho problemu...

diky

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0