Autor Zpráva
drak654
Profil
Ako mám riešiť nákupný košík? Cez cookie, session alebo databázou?
Rellik
Profil
Já to mám přes DB. Cokoliv někdo klikne do košíku, tak se vytvoří nová tabulka s jedinečným číslem zákazníka. Postupně jak kliká na další produkty, tak se vkládají do této tabulky. Nakonec při ukončení nákupu a vyplnění fakturační / doručovací adresy to opět zapíše do této tabulky a ukončí to s ní práci. Mě to pak zůstane v administraci webu dokud objednávku nevyřídím. Jakmile je zakázka vyřízena, celou tuto tabulku z DB vymažu...
drak654
Profil
Ok, viem že je toho plný internet, ale chcel som vedieť váš názor, čo je podľa vás, za akých okolností najlepšie.
Jozin
Profil
Rellik:
Pro každý košík dělat tabulku? A co když se uživatel rozhodne nekupovat a jen zavře prohlížeč? To zůstane jen tak tabulka? Vždyť stačí tabulka košíku s id_kosiku ne?

drak654:
Jinak dělal bych to přes session. A jakmile by dal uživatel objednat, tak se to teprve uloží do databáze. Upřednostňuji to, protože když se rozhodne nic neobjednávat, tak je to jen v session, která vyprší a nemusím se starat o "sirotky". Při objednávce se vše uloží do databáze a tam to je, dokud potřebuji. Pokud chci historii, tak to potom přesunu do tabulky s historií a je to...

To znamená, že můj názor je kombinace session a databáze.
panther
Profil
Rellik:
pro každého uživatele tabulka? No potěš.

drak654:
Řešení, jež navrhuje Jozin, je vcelku správné. Je to kombinace dvou nebo všech možností, které jsi uvedl.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0