Autor Zpráva
colorshock
Profil
Zdravim,

chci se zeptat zda-li nekdo nevi v jakým způsobem je zašifrovaný či zahashovaný v tomto případě heslo (pass).
Je to můj výstup v XML. Zdá se mi to dosti nezabezpečený tudíž bych rád věděl jestli se to dá nějakým způsobem rozšifrovat či nikoliv
  
<user>
    <login>Nick1</login>
    <pass>]6;EEw'!</pass>
    <jmeno>ted nevim</jmeno>
    <adresa>ebrwt</adresa>
    <mesto>wrhwr</mesto>
    <psc>73834</psc>
    <tel>700000001</tel>
    <email>nick1@seznam.cz</email>
  </user>
  <user>
     <user>
    <login>Nick2</login>
    <pass>&lt;9;$"!"$</pass>
    <jmeno>ted nevim2</jmeno>
    <adresa>ebrwt</adresa>
    <mesto>wrhwr</mesto>
    <psc>73834</psc>
    <tel>700000002</tel>
    <email>nick2@seznam.cz</email>
  </user>
   


Diky
ShiraNai7
Profil
colorshock:
Nevím, zda je to šifra či hash. Obě sekce "pass" mají stejnou délku - 8 znaků. Pokud to je šifra, tak existuje samozřejmě možnost, že to někdo rozlouskne. Pokud je to veřejně dostupné a útočník by z toho něco měl tak si buď jistý, že to i rozlouskne.

Je to můj výstup v XML.
Tak to bys pak měl vědět, odkud a jaká data tam dáváš.
colorshock
Profil
Ne že bych to dělal já.. .) No jsou tada z eshopu, takze si pres to nekdo muze objednavat zbozi pokud zjisti hesla atd..
ShiraNai7
Profil
Pokud je tento XML výstup veřejně dostupný, tak je už z principu jasné, že je to špatně. Nikdo by neměl mít možnost vidět hesla uživatelů, ať už jen zašifrované (horší varianta) či hash.
vynalezce
Profil
ShiraNai7:
+1...
První heslo má 8 znaků, druhé 9 => je to šifra....

Pochybuju, že někdo, kdo udělá tohle se zmotá na použití hashování / nějakého kvalitního šifrování...
Pokud chceš vědět, jak se šifruje, tak si buďto projdi zdroják registrace nebo si s tím trochu pohraj ;-)
(ověř, jestli se solí - regni 2 usery se stejným heslem; zkus změnit délku hesla a sleduj, co se stane; změň jeden znak a ověřuj, jestli se změní i další znaky; zkus taky zaregistrovat např. s heslem aaaaa pokud ti vyleze 5 shodných znaků, tak je to jasný.....; atp.......)

A nebo sem prostě hoď hesla těch dvou userů a dost možná to tu někdo zlomí... Osobně hádám posun o pár znaků v rámci ASCII tabulky...
Mimochodem, drobná korekce:
<pass>&lt;9;$"!"$</pass>       >>     <pass><9;$"!"$</pass>


htmlspecialchars() v tom dělá trochu bordel.....


Ps. Doporučuju přístup na ten soubor bloknout v .htaccess
shaggy
Profil
vynalezce:
Nech na to pozerám, ako pozerám, ale aj po tvojej (nepodarenej) korektúre má druhé heslo tiež 8 znakov. Skús si ešte raz previesť tú entitu.
vynalezce
Profil
shaggy:
A jo sakra... Středník....

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0