Autor Zpráva
Perua
Profil *
Ahoj,

když chci někomu na maila seznam.cz poslat například v textu odkaz v takovém tvaru: dobra sajta., jak zařídit, aby se odkaz zobrazil správně?
jenikkozak
Profil
Perua:
Napíšeš text, část označíš, klikneš na obrázek se zeměkoulí a řetězem (nebo co to má symbolizovat), do okénka, které vyskočí, zadáš adresu. Nebo místo klikání na obrázek stačí Ctrl + K, vyskočí to samé okénko. Lepší je však napsat adresu přímo, ona se automaticky na odkaz převede a adresát aspoň hned ví, kam ten odkaz vede.
Nebo se ptáš na něco jiného?
Perua
Profil *
To co popisuješ je možné třeba tady v diskusi ale nevím o tom, že by to šlo přímo ve webovém klientovi od seznamu.
Mistr
Profil
Perua:
nevím o tom, že by to šlo přímo ve webovém klientovi od seznamu
Jde to. A pokud to nejde, klepni ve webovém rozhraní na tlačítko BI. Je vpravo, těsně nad pravým horním okrajem okna pro vpis zprávy. Našel jsi ho?
Perua
Profil *
Mistr:
Diky za informaci. Takhle to tedy jde. Pokud si chci ale dopis připravit nejprve ve wordu, vložit tag pro odkaz přímo ve wordu a poté vložit ze schránky do webového rozhraní seznamu? Jak provést toto?
jenikkozak
Profil
Perua:
Jak provést toto?
Kupodivu se to dělá úplně stejně. Na kopírování se pak hodí použití pravého myšítka, které vyvolá kontextovou nabídku. V ní vyhledej položku „Kopírovat“, která k velkému překvapení vyvolá proces zkopírování označeného textu. Pokud na myši pravé tlačítko chybí, na některých klávesnicích bývá vpravo od mezerníku tlačítko vyvolávající kontextovou nabídku. Tlačítko Kopírovat je i v nabídce programu. A opravdoví experti používají zkratku Ctrl + C.
Perua
Profil *
jenikkozak:
text se sice překopíruje, nikoliv ale funkce odkazu. Prosté Ctrl+c můj problém neřeší.
Mistr
Profil
Perua:
S těmi odkazy bude asi problém. Co takhle přidat wordovský dokument jako přílohu k mailu? A nebo odkazy doplnit do zkopírovaného mailu? Skutečně je jich tolik?

A nebo ještě jedno řešení: Napiš si text ve Wordu a ulož si ho jako webovou stránku. Tu si pak otevři a zobraz si její HTML kód. Ten zkopíruj (pomocí zmíněného CTRL+C). V okně, v němž píšeš e-mail, máš (po klepnutí na výše zmíněnou - [#4] - ikonu BI) zobrazenou lištu se smajlíky a také s ikonkou <>, na níž klepni. V okně, v němž vpisuješ zprávu, se zobrazí kód
<p>&nbsp;</p>

Ten označ a klepni na klávesy CTRL+V.

Je to ovšem tak kostrbatý způsob, že nevidím přínos v jeho praktické realizaci.
Darker
Profil
Seznam a určitě nejen seznam má zvýrazňovač odkazů. Ale příloha je i tak lepší, pokud je to hodně textu.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0