Autor Zpráva
Tommy33
Profil
Zdravím,

mám vytvořenou stromovou strukturu (pro intranet) pomocí PHP a javascriptů. Potřeboval bych aby poslední složka v stromečku dokázala zobrazit dokumenty uložené na serveru.
Př:
Dokumenty -> Office -> 2010 -> leden

poslední složka leden (na serveru jí mám také adresa: \\pel.com\docs\office\2010\leden) obsahuje 4 *.doc ; 5 *.xls a 3 *.jpg .... při kliknutí na leden, bych chtěl aby se zobrazil seznam s těmito dokumenty (+ jejich popis, ale není nutné - vytvořeno,velikost atd) .. a následná možnost stažení

Dokázal by mi někdo konkrétně poradit?? A né jen googluj... ano googluju našel sem výpisy adresářů, ale nevím jak konkrétně to udělat....děkuji předem!!
Alphard
Profil
scandir() (vrátí pole, které vypíšete v cyklu) a pro podrobnosti filesize() apod., v manuálové stránce si projděte patřičné fukce.
Stromovou strukturu vytvoříte rekurzivně a tvorbu názvu zřejmě podle nějakého slovníku, např. strtr(), tj. docs -> Dokumenty), umíte si představit, jak na to, nebo se mám víc rozepsat?
Tommy33
Profil
Alphard:
poprosil bych o podrobnější návod, děkuji moc!!!
Alphard
Profil
http://www.php.net/manual/en/function.scandir.php#102505 případně jiné kódy, je jich tam hromada (hledejte v prohlížeči recursive).
Tommy33
Profil
Děkuju, ale jsem asi fakt blbej, nevím vůbec jak to použít, aby to dělalo to co to má dělat, mohl bych poprosit o nějaký konkrétní návod/postup jak a co udělat? Děkuji předem za Váš čas
Alphard
Profil
Omluvám se, spěchal jsem a neodkázal jsem ideální kód, ani jsem si pořádně nepřečetl, co to dělá.
Lepší bude http://www.php.net/manual/en/function.scandir.php#84638
Je tam vše komentované včetně ukázky použití. Beze změny si to zkopírujte na server a spusťte, vypíše se vám stromová struktura adresářů a souborů. Lze z toho docela dobře vyjít k tomu, co chcete, ale nějaká práce tam chybí.
Já vám nemůžu slíbit, že to napíši, protože teď nemám zrovna moc času, možná někdo jiný, nebo se musíte snažit sám.
Tommy33
Profil
Neumím PHP...tak že vůbec nevím co bych měl dopsat atd.... Ale tedkon podstatné... Kam přesně a do čeho, to mám nakopírovat? A jak to spustím.. děkuji za snahu

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0