Autor Zpráva
Byss
Profil *
Zdravím,

Mám problém konkrétne neviem ako umiestniť 2 nadpisy tesne pod seba, aby netvorili medzeru.
Konkrétne na príklade : Odkaz
Konkrétne aby BEZ BIZ SOLUTION bolo pod nadpisom 1. úrovne.
Ešte jedna prosba určit, či robím ten kód "prasácky" alebo aspoň trošku validne.
ďakujem
Homer
Profil
Nadpis otevíráš pomocí <h1> ale uzavíráš ho <h2>, podívej se do kódu:

<h1><font color="02bcdc">BUSI</font><font color="#ffffff">NEX</font> </h2>
<h2>BEST BIZ SOLUTION</h2>


Já bych to do html napsal takto:

<h1>BUSI<span class="bila">NEX</span></h1>
<h2>BEST BIZ SOLUTION</h2>


a do CSS tohle:
h1{color:#02bcdc;}
.bila{color:#fff;}
Byss
Profil *
Homer:
Chybicka vbludila, diky opravim a dam vediet.
Byss
Profil *
Opravil som to všetko ako si povedal, a stále nemám tie 2 nadpisy pod sebou... Aby si vedel ako to chcem tak link - Odkaz
pavuk
Profil
Oba nadpisy mají float:left, takže se logicky řadí vedle sebe. U h2 bych float vyhodil a nadpis relativně posunul pomocí pozicování (top 45px, left -135px)
edit: nadpisy ve stylu <hx> bych nechal do textu kam myslím patří, nemusel bys potom takhle řešit potíže
Bubák
Profil
pavuk:
U h2 bych float vyhodil a nadpis relativně posunul pomocí pozicování
Dobrá rada nad zlato, ale ta tvoje je špatná pod psa. http://djpw.cz/118545

Byss:
určit, či robím ten kód "prasácky" alebo aspoň trošku validne.
První možnost, tolik různých prasáren v tak krátkém kódu se nevidí často.
Výše uvedený odkaz je i pro tebe. Další, čeho jsem si všiml, je, že do seznamu UL strkáš odkazy, ale tam mohou být jen položky LI, a teprve ty už mohou obsahovat skoro cokoliv.

Já bych to udělal nějak takto:
<style>
body  {background: black;}
h1  {color: white; float: left; text-align: center; color: #fff;margin-left: 105px;}
h1 span  {color: #0bd;}
h1 small  {color: #777; display: block; font-size: 0.4em; margin-top: -.5em;}
</style>
<h1>
  <span>BUSI</span>NEX
  <small>BEST BIZ SOLUTION</small>
</h1>

Pokud na tohle chceš vyplácat nadpisy H1 a H2, tak to udělej podobně, ale dej to do DIVu, ale CSS si už odvoď sám:
<div>
  <h1><span>BUSI</span>NEX</h1>
  <h2>BEST BIZ SOLUTION</h2>
</div>
Byss
Profil *
Bubák:
Potreboval by som nejakú knižku alebo návod o tom ako písať čisto. Konkrétne valídne to mám, ale chcem písať ako profesionál...
Byss
Profil *
Bubák:
Ešte dodatok, myslíš si, že ten BUSINEX BEST BIZ SOLUTION mám urobiť cez normálny text, nie cez nadpisy?
pavuk
Profil
Bubák:
Dobrá rada nad zlato, ale ta tvoje je špatná pod psa
S tím samozřejmě nesouhlasím, nevidím v tom mým řešení nic katastrofickýho ani podpsovýho. Ani text v odkázaným vlákně mě o tom nepřesvědčil. Chápu že je tady pozicování u začátečníků prakticky tabu-fráze, ale nic to nemění na tom že existuje a používá se
Chamurappi
Profil
Reaguji na pavuka:
nic to nemění na tom že existuje a používá se
… a že by se používat nemělo, pokud není nezbytně nutné a pokud si člověk není jistý, že ví, co dělá.
Má být pozice menu závislá na součtu šířek textů „BUSINEX“ a „BEST BIZ SOLUTION“? Pokud ne, není relativní pozicování žádoucí.
Byss
Profil *
Ďakujem za odpovede Odkaz
Začal som tvoriť odznova, aby to bolo už bez pozicovania. Môžem sa opýtať či mám tam niečo zlé? Fungovať to funguje, ale či píšem stále prasácky.
pavuk
Profil
Chamurappi:
Pokud ne, není relativní pozicování žádoucí

No a k tomu byl v příspěvku ten "edit:"
panther
Profil
Byss:
myslíš si, že ten BUSINEX BEST BIZ SOLUTION mám urobiť cez normálny text, nie cez nadpisy?
pokud to je název společnosti, zvolil bych první řešení, které Bubák uvedl.

Fungovať to funguje
funguje, ale ne všude se to zobrazuje stejně. Mířím konkrétně na vycentrování webu v IE.

ale či píšem stále prasácky
na začátečníka to není nejhorší, chyby to má.

- logo (obrázková část) nepatří do obrázku, ale na pozadí elementu, který logo jako celek obaluje (tedy, dle Bubáka <h1>). Stejně tak by mělo být klikatelné.
- moc se mi nelíbí ty spany v logu. Jeden je zbytečný, pro „slogan“ nebo co to je, se mi span moc nelíbí, přikláním se ke <small>. Při brouzdání bez stylů pak bude tento text menší než zbytek loga, což je IMHO vhodné a chtěné. Velký název společnosti, menší podtitul.
- odrážky v menu nejsou klikatelné společně s položkou
Byss
Profil *
panther:
funguje, ale ne všude se to zobrazuje stejně. Mířím konkrétně na vycentrování webu v IE.
Áno to som si všimol, hlavne ze to zobrazuje tak, ako to má - ale to ešte vycentrujem.

Ostatné opravím panther ďakujem.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0