Autor Zpráva
Pepan223ER
Profil *
Ahoj, potřeboval bych udělat skript který provede php skript, který uživatel zadal například do textarea. Napadlo mě uložení do souboru a pak následné includování do souboru. Však toto můj problém neřeší :-/

Napadá někoho nějaký způsob zpracování tohoto problému?
Předem děkuji
shaggy
Profil
Neviem na čo to chceš, ale eval by ti mohol stačiť.
Pepan223ER
Profil *
díky to jsem přesně potřeboval - jde však nějakým jednoduchým způsobem podchytit chybu?? abych si ji mohl zobrazit vlastní upravenou chybovou hlášku?
ShiraNai7
Profil
Pepan223ER:

Moc nelze. A navíc:
Note: In case of a fatal error in the evaluated code, the whole script exits.

Takže pokud nastane fatal error v daném skriptu, tak končí celý skript a nic s tím nenaděláš.
Majkl578
Profil
Pepan223ER:
který uživatel zadal například do textarea
Hodně štěstí, vypilovat zabezpečení tak, aby uživateli nedovolilo poškodit systém, kde bude script spouštěn, nemusí být snadná záležitost.

jde však nějakým jednoduchým způsobem podchytit chybu?
Podle manuálu funkce eval vrací NULL / hodnotu z volaného return. Pakliže se vyskytne parse error (E_PARSE), vrací FALSE, emituje chybovou hlášku a volající script pokračuje dále. V případě např. fatální chyby skončí i volající script.

[#4] ShiraNai7: To není zcela pravda, viz výše.
Pepan223ER
Profil *
teď tomu tedy moc nerozumím :-/
když vše bude v pořádku, tak funkce vrací NULL, to jsem pochopil z manuálu, jinak vrací false. Pokud však dojde k fatální chybě, tak skončí i skript kde se funkce eval zpracovává??

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0