Autor Zpráva
Martin Buchta
Profil
Dobrý den (opět já :( ).
Sotva jsem dodělal přihlášení, potřebuji poradit s odhlášením a pár dalšími věci. Zkoušel jsem na webu hledat různé kódy, které by vymazaly relaci, ale nenašel jsem. Prosím, jakým kódem mám vymazat relaci? Potřebuji to mít nějak takhle: "Najdi relaci, ve které je IP='****', pokud si ji našel, tak ji vymaž". To bych potřeboval, ať ten script udělá. Díky
Jozin
Profil
Zdravím,

nějak nevím co znamená ta tvoje "relace". Pokud si ukládáš datum a čas poslední akce do session, tak ti bude stačit funkce session_destroy(); On totiž jeden uživatel při klepnutí na odhlásit nesmaže session jinému.
Martin Buchta
Profil
Prosím, napište tu script, který najde session, ve které login==$login a passw==$passw a následně ji vymaže.
Jozin
Profil
Martin Buchta:
Asi si to nepochopil. Jeden člověk (uživatel), který se přihlásil vidí a může upravovat jen a jen tu svoji session. To znamená, že prostě nějakým odkazem odhlásit vyvoláš funkci session_destroy();

ukázka:
<a href="?odhlasit=1">Odhlásit</a>
<?php

if($_GET['odhlasit'] == 1) session_destroy();


"Sišna" není jako databáze (globální uložení dat), ale pouze uložení dat uživatele, který zrovna něco dělá s tvojí aplikací. To znamená, že si udržuješ data o něm i přes stránky a smazáním sessiony zajistíš, že se odhlásí jen a jen ten uživatel.
shaggy
Profil
Martin Buchta:
Prosím, napište tu script
Nepomýlil si sa? Zákazky sa zadávajú tu.
Nevieš poďakovať a mýliš si poradné fórum s fórom pre lenivých ľudí. Urob niečo ty, ak ti to nebude fungovať, my ti poradíme.
Martin Buchta
Profil
Děkujem, už mi to jde. Přestal mi jít ale registrační script. :'(

Mám tam kód: <form method="post" action="user/registrace_2.php">
ale dělá to pravý opak, věci z formuláře odesílá metodou get a odesílá je na ty samé stránky, na jakých je formulář. Prosím, co s tím mám dělat?
Jozin
Profil
Martin Buchta:
Musíš dát více informací, ten form je správně... takže sem musíš dát větší kus kódu, ke by mohla být chyba.
Martin Buchta
Profil
<?php
   session_start();
  if(!$_SESSION['login_ok']) {
    header("HTTP/1.1 301 Moved Permanently");
    header("Connection: close");
    }
  include "../funkce.php";
  head();
  echo "<title>Registrace</title>";
  menu();
  levy();
pravy();
reklama();
?>           <h1>Registrace</h1>            
<hr /> 
Pro registraci prosím vyplňte menší formulář. Po úspěšném dokončení registrace zdarma dostanete 10 bodů!

<form method="post" action="user/registrace_2.php">
<table>
<tr>
<td>Přihlašovací jméno:</td>
<td><input type="text" class="input" name="login" size="30"</td>    </tr> <tr>
<td>Heslo:</td>
<td><input type="password" class="input" name="passw" size="30"></td>  </tr><tr>
<td>Email:</td>
<td><input type="text" name="mail" class="input" size="30" value="@"> </td>
</tr>
<tr><td> Herní svět:</td>  
<td>
<table>Thalion <input type="radio" name="svet" value="thalion">        </table>
<table>Elrohin <input type="radio" name="svet" value="elrohin">              </table>
<table>Siona <input type="radio" name="svet" value="siona">                         </table>
<table>Draxia <input type="radio" name="svet" value="draxia">                              </table>
<table>Ganymede <input type="radio" name="svet" value="draxia">  </td> </tr>                      </table>
<tr><td>Jméno ve hře:</td><td><input type="text" class="input" name="hra" size="30"</td></tr>
<tr><td>Věk:</td><td><input type="text" name="vek" class="input" size="1"></td>
</tr>       <tr><td>Souhlasím s <a href="pravidla.php">pravidly</a>. </td><td><input type="checkbox" name="pravidla" value="ano"</td></tr>
<tr><td><input type="reset" value="Vymazat formulář"></td><td><input type="submit" value="Odeslat formulář">    </td></tr>
</table></form>
<?php
 konec() ;
 ?>


celé mé stánky
Martin Buchta
Profil
Už vím, v čem byla chyba, ve funkci "levé" jsem neměl ukončený formulář a na stránce mi začínal nový, už mi to jde, děkuji.
LOPAD
Profil
Ideš tvoriť webovú hru? tak veľa šťastia! (toto som myslel úprimne)
V tvojom prípade ti odporúčam použiť nejaký kvalitný hightlighter(či jak), možno notepad++ alebo niečo za peniaze, čo všetko poriadne kontroluje.
Martin Buchta
Profil
dělám menší portál, používám PSpas, ten mi přijde nejlepší. Jinak díky.
okolojdouci
Profil *
Nechce se mi pročítat, o co tady šlo, ale vidím vidím tady chybu:
<table>Thalion <input type="radio" name="svet" value="thalion">        </table>


Do <table> patří <tr>, do něj <td>. Dávat obsah přímo do <table> je nesmysl. Že se snažíš mít pod sebou pět tabulek po jedné buňce, to je druhý nesmysl.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0