Autor Zpráva
Bouda
Profil
Ahoj.

Snažím se přijít na kloub tomu, jak z nějaké flas hry na webu uložit score o výsledku do mysql databáze v PHP.
Už asi druhý den googlim, ale marně. Původně jsem si myslel, že ke každé hře musí být dokumentace podle které by se to mělo dělat, ale pak by byl asi problém existence tisíce flashGame portálů s tisíci her. Prostě jak získat a předat serveru proměnnou ve které je score uložené.

Zatím neřeším ani problém jak to udělat, ale ani netuším co bych měl hledat, abych si o tom mohl něco přečíst :)


Druhý dotaz na který jsem narazil při hlednání odpovědi na první otázku je: co to je databáze Flash her (nabízeí třeba 1000her)?
To jsou jako odkazy ke stažení her s popisama, nebo hry jsou přibaleny a je k nim databáze s popisama (předpokládam, že o legálnosti nebude řeč :D - teda až na nějaké reklamní free...)

Předem díky za jakoukoliv odpověď.
Bouda
LOPAD
Profil
Aj ja som to dlho hľadal, až som to našiel na fóre.

function nacitajData():Void {
    var prijat:LoadVars = new LoadVars(); //premenný typ, na načítanie a odoslanie premenných
    prijat.onLoad = function(nacitane:Boolean):Void  {
        if (nacitane) {                 //ak je načítanie true; "ak sa načítali dáta z php"
            trace(unescape(this));    //vypíš podstatu tohoto; "vypíš prijaté informácie"
        } else {                                //ak si nič neprial, ak sa vyskytla chyba,
            trace("Chyba !"); // tak mi to oznám!
        }
    };
    var poslat:LoadVars = new LoadVars();      //nová premenná toho istého typu, na odoslanie
    poslat.premenna = "text";            // poslat, čiže adresa.premenna dostane "text"
    poslat.sendAndLoad("subor.php", prijat, "POST");   //pošli informácie vyššie a načítaj zo/do suboru "subor.php", načítaj do funkcie  prijat a odošli cez metódu POST
}
_root.tlacitko.onRelease = nacitajData;    //po stisnutí tlačítka "tlacitko"  to secko vykonaj



v php súbore sa bude nachádzať:
<?
$prijaty_text = $_POST['premenna']; //uložíme do premennej prijaty_text prijate informácie cez metódu POST pomenované ako "premenna" - do premennej sa uloží "text" (text, čo sme dali poslať v actionscripte)
echo $prijaty_text . " - toto som dostal!"  //vypíše prijatý text (s obsahom "text")  a dodá: "toto som dostal!"
?>


Vyechované informácie dostane swf súbor a vyTRACE-uje ich.
A php si môžeš pozmeniť na vypisovanie z databáze. Nezabudni, že GET metóda odosiela (null) a iba príjma.
Bouda
Profil
LOPAD:
Díky.

Sice mi to na první testovací pokus něběží (sntax) a trochu už mam problém u deklarace funkce :) Ale až to projdu možná budu mít ještě nějaké dotazy.
LOPAD
Profil
Čudné, mne to ide. máš tlačítko "tlacitko"? ("tlacitko je instance name")

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0