Autor Zpráva
Anonymous
Profil *
Zdravím,
měl bych takový speciální problém.

Mám box a v něm odstavec textu a obrázek. Takových boxů budu mít na stránce třeba 300. Každý obrázek bude mít ale jinou šířku a já potřebuji, aby se šířka boxu generovala podle toho jaká je šířka obrázku. Nechci definovat každý box zvlášť ...

Budu vděčný za jakoukoliv radu.

Moderátor Majkl578: Titulek „Taková specialitka“ nevystihuje podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
Sir Tom
Profil
Anonymous:
Zdravím,
poskytneš kód? A čeho vlastně chceš dosáhnout? Jak má šířka obrázku ovlivnit velikost boxu? Má být stejná, o 10px větší, nebo jak?

BTW - příště zvol lepší název pro nové téma. Tady toto nevypovídá vůbec nic o problému...
Darker
Profil
Můžeš zkusit display:inline-block. Někde jsem to tu viděl. Pak řekni, co to udělalo.
Anonymous
Profil *
Sir Tom: Ano, má být stejná.
.box{
background:#FFF;
margin-bottom:10px;
padding:10px;
display:inline-block;
width:310px;
float:left;
-webkit-box-shadow:1px 1px 3px rgba(0,0,0,0.2);
-moz-box-shadow:1px 1px 3px rgba(0,0,0,0.2);
box-shadow:1px 1px 3px rgba(0,0,0,0.2);
overflow:hidden;
position:relative;
}
Ten width musí pryč.

To Darker: Bohužel to neudělá nic.
joe
Profil
Chceš mít ten box stejně široký, jako ten obrázek uvnitř?

Anonymous:
display:inline-block;
width:310px;
To dej pryč a pak do každého bloku dej čistič:

<div style="clear: left; ...."></div>

Pokud obsah v tom boxu také floatuješ.
Anonymous
Profil *
Joe: To nepomůže ...
Anonymous
Profil *
Je to asi tím, že ten odstavec textu také nemá nastavenou šířku, takže se roztáhne na jeden řádek a rozhodí to ... Tudíž by bylo potřeba, aby ten odstavec měl vždy stejnou šířku jako ten obrázek ...
joe
Profil
Hlavně nechápu, co vlastně potřebuješ.
Anonymous
Profil *
potřebuju, aby byla šířka toho boxu stejná jako šířka toho obrázku v něm ... jenže bude každý obrázek jiný, tudíž bude jiný i každý box a já si nemohu dovolit definovat každý box zvlášť ... rozumíš?
pcmanik
Profil
Anonymous:
Tak potom tomu boxu nenastavuj ziadnu sirku a on sa sam natiahne podla potreby.
Anonymous
Profil *
pcmanik: To by byl samozřejmně pravda, ovšem kdyby v těch boxech nebyly i různě dlouhý odstavce textu ...
Bubák
Profil
Anonymous:
Tak se natáhne na číšku podle nejširšího slova, nebo podle šířky obrázku, záleží na tom, co bude širší. Výška bude podle množství obsahu, tedy obrázku a textu.

Pomohl by obrázek toho, jak to má vypadat, jinak dostaneš, vlastně už jsi dostal, jen obecné řešení.
Anonymous
Profil *
Jde vlastně o variaci této šablony ... http://shakenandstirredweb.com/themes/

Akorát navíc právě potřebuji, aby se ty jednotlivé boxíky natahovali i do šířky dle obrázku (nyní jsou nastaveny na 310px)
Davex
Profil
Aby se plovoucí blok nerozšiřoval s přibývajícím množstvím textu, tak by mohlo pomoci přetypování boxu na tabulku:
.box {
  display: table;
  width: 100px;
}
Anonymous
Profil *
a jak se to zachová s obrázkem uvnitř?
pcmanik
Profil
Anonymous:
Keby si prejavil aspon trocha namahy a vyskusal to?
Anonymous
Profil *
špatně položená otázka ... mělo to být "a jak se to má zachovat s obrázkem uvnitř" ... Páč mi to širší obrázek než je nastavené šířka usekne ...
Davex
Profil
Onehdá mi to fungovalo a obrázek zůstal vcelku. Pokud mají být bloky vedle sebe, tak mě nic jiného nenapadá.
Anonymous
Profil *
To: Davex: Díky moc si mi pomohl ... Už to funguje ...

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0