Autor Zpráva
doominick
Profil *
Ahoj všem

Potřeboval bych nějak zautomatizovat vkládání velkého množství hodnot do formuláře na webové stránce.
Umím si představit, že bych to dělal v javascriptu, věděl bych jak získat data, jak je vložit a jak odeslat formulář a jak to celé opakovat s novými hodnotami. Už jsem v minulosti něco podobného dělal.
Můj starý script fungoval tak, že otevřel nové okno a to pak vkládalo data do staré stránky, která pak mohla bez problému odesílat formulář.
Problém byl s vložením dat do stránky a to ten, že nevím jestli už se stránka načetla a je připravena na nové vkládání. Dá se tohle nějak z nadřazeného okna (vytvořeného pomocí JS) zjisti jestli rodičovská stránka je načtena?

Nebo to mám celé řešit nějak jinak? Ještě mě napadlo Selenium, tam by to pravděpodobně šlo udělat, ale s tímto nástrojem nemám zatím moc zkušeností, používal jsem ho spíše jen na testování. Ale automatizaci některých kroků jsem slyšel zvládá také bravurně.
Darker
Profil
Jak to tak vidím, jde tio to, dostatod někud data, a poslat je jinam. To vůbec nemusí jít přes tvoje PC, pokud máš přístup na cílový web, budo ti stačit socketovací funkce nebo dokonce jen file_get_contents. Samozřejmě v PHP.
doominick
Profil *
Už jsem na tom začal - zkusil jsem ten javascript
Přístup mám jen na web odkud beru informace... tam jsem si udělal api-čko, ale na web kam chci informace vkládat (opakovaně) mám jen formulář jako každý jiný uživatel, který tam obsah vkládá ručně.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0