Autor Zpráva
Maru
Profil
Jsem úplný začátečník a podle dostupných informací jsem usoudila, že nejjednodušší (ale ne nejchytřejší) bude, začít psát web v rámech. Jenže jsem úplná lama a vůbec nevím, jak to udělat. Mám stránku rozdělenou na tři rámy. Vrchní s logem, levý se seznamem a hlavní rám na zobrazení vlastního obsahu. Jenže jak se do těch jednotlivých rámů dostat? Firefox mi to vůbec nebere (asi dokud tam do těch rámů něco nedám), tak to zobrazuju v IE, což není problém. Problém je v mém tupém mozku, který neví, jak do nich cokoli napsat, protože zdroj. kód se mi zobrazuje jen pro hlavní stánku, kde mám rozvržení rámů. Poraďte prosím... a mimochodem, blodnýna sice nejsem, ale při formulaci odpovědi si představujte že ano a podle toho ji prosím prizpůsobte ;) maru.racicka@post.cz
Leo
Profil
A v cem ty stranky tvorite? Leo
Maru
Profil
v normálním textáku
Maru
Profil
No, teď jsem to smázla a zkusila si udělat novou, ale abych ji otvírala přímo ve firefoxu, jenž firefox mi nedovolí úpravu zdrojového kódu. Takže teď to máme:
1. jak se dostat v IE do zdojáku rámů
2. jak měnit zdroják ve firefoxu

Tak, to jsem lama, co?
Leo
Profil
Pokud to delate v normalnim textaku, tak jako prvni krok doporucuju stazeni programu PSPad, je cesky, kvalitni a zdarma: www.pspad.com

Leo
Havel-st
Profil *
Zdroják v IE:
pravým tlačítkem myši ve zvoleném rámu (v okně prohl.) položkou Zobrazit zdroj. kód se zobrazí zdroj rámu. Tlačítkem Nástroje/Upravit se zobrazí frameset.

Jinak, Leo má na mysli: otevřít v texťáku stránky ze souboru a po úpravě zkontrolovat v prohlížeči po stisknutí F5 (obnovit).
Maru
Profil
Nu, stáhla jsem si to a vypadá to na fajn textový editor, ale nějak nevidím, jak to řeší můj problém...
Maru
Profil
Havel-st: za normálních okolností se mi to u stránek zobrazuje přesně tak, jak říkáš, ale ne u mých stránek, které dělám, tam to prostě nejde... Udělám stránku s rámy, ve Firefoxu ji vůbec neotevřu, pokud něco nedám do rámů, což nedám, protože pořád nevím jak a v IE ji sice otevřu, ale nevím jak do těch zatracených rámů. Když clicknu do toho kterého rámu a dám zobrazit zdroj. kod, tak mi to zobrazí zdroj.kod textového editoru. Když dám zobrazit zdroj kod nahoru v liště, tak mi to zobrazí zdoj. kod, ale jen ten, co v nem mam rozvrzeni stranek.
Leo
Profil
Problem to resi v tom, ze pokud mate stranku v ramech (coz mi prijde jako zbytecna komplikace), pak se to, co uzivatel vidi jako jednu stranku sklada z vice souboru - ve vasem pripade treba index.html (tam je jen rozdeleni do ramu - framesety, frames), a po jednom pro obsah kazdeho ramu (treba menu.html, uvod.html a pripadne logo.html), Leo
Maru
Profil
Aha, takže si prvně musím vytvořit ty jednotlivé soubory a na ty pak odkázat z té hlavní, asi z index?
Hugo
Profil
Maru

Neiotvirej ty soubory z prohlizece, ale primo z disku.
Hugo
Profil
Precti si nejdriv toto
http://www.jakpsatweb.cz/jak-udelat.html

Tam snad najdes odpoved na vetsinu otazek.
Havel-st
Profil *
V PSPadu jdou otevřít všechny potřebné soubory v jednom okně.
V levém panelu, po kliknutí na druhou záložku zleva se zde otevře explorer v místě, kde je uložena aktuální stránka - možnost otvírat další soubory.
Barevné zvýraznění kódu.

Na další vymoženosti jistě postupně příjdeš, je jich dost
Leo
Profil
"Aha, takže si prvně musím vytvořit ty jednotlivé soubory a na ty pak odkázat z té hlavní, asi z index?"

Presne. Vytvorite soubory, treba v PSPadu, ulozite vsechny na disk a pak si v prohlizeci zobrazite ten hlavni, kde je popsane rozdeleni na ramy. Leo
Maru
Profil
diky moc vsem, jdu to zkouset ;)
mila
Profil
Nu, stáhla jsem si to a vypadá to na fajn textový editor, ale nějak nevidím, jak to řeší můj problém...
Pěkný. :)))))))
krteczek
Profil
maru, co je na http://www.krteczek.czweb.org/jpw/2/ tak těškého a nepochopitelného??? :-D
krteczek
PS: já s rámy nikdy nedělal, nepotřeboval jsem je...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0