Autor Zpráva
No5
Profil *
Zdravím, potřeboval bych poradit, jak na stránkách určím, po jaké době se mají uložené dočasné soubory v pc uživatele opět stáhnout do pc a aktualizovat se ?

Využívám na analýzu nástroj Page Speed Online od Googlu, a tam mi vyjede hláška: Využijte načítání do mezipaměti prohlížeče - Nastavení data vypršení platnosti nebo maximálního stáří v záhlavích protokolu HTTP statických zdrojů dává prohlížeči pokyn, aby již stažené zdroje načítal z místního disku, nikoli prostřednictvím sítě.

Na stránce s analýzou je uvedeno: Následující zdroje uložitelné do mezipaměti mají krátkou dobu aktuálnosti. Pro tyto zdroje zadejte datum vypršení platnosti alespoň za týden

Pak je tam seznam všech obrázků, které jsou na stránkách a za nimi je vždy uvedeno: (vypršení platnosti není zadáno).

Jak tedy zadám kdy má vypršet platnost, a tím zajistit rychlejší načítání stránek (aby se pokaždé nestahovaly znovu a znovu, ale po tom týdnu se načetly opětovaně..) ?

Prosím poradí někdo? Díky moc
Leo
Profil
Musíte nastavit http hlavičku Expires, například přes mod_expires a .htaccess (na webserveru Apache). Leo
No5
Profil *
Leo:
A mohl by mi ještě někdo další poradit (jak už jsem se zmiňoval v mém dotazu) jak toho docílím? Jak nastavím hlavičku http třeba přes .htaccess. Mám webhosting od Endory a .htaccess podporuje.

budu velmi vděčný za nějakou konkrétní radu - postup.

Děkuji
pcmanik
Profil
No5:
Nebud lenivy a pouzi google, hned prvy vysledok na hladanie htaccess expire
No5
Profil *
Dobře :) a tedy k vysvětlení (to na konci A14400, A90, A62, A900,... ) znamená co?? :)

ExpiresActive On
ExpiresDefault "access plus 4 hours"
ExpiresByType application/javascript A900
ExpiresByType application/x-javascript A900
ExpiresByType text/javascript A900
ExpiresByType text/html A90
ExpiresByType text/xml A90
ExpiresByType text/css A900
ExpiresByType text/plain A62
ExpiresByType image/gif A14400
ExpiresByType image/jpg A14400
ExpiresByType image/jpeg A14400
ExpiresByType image/png A14400
ExpiresByType image/bmp A14400
ExpiresByType application/x-shockwave-flash A3600
No5
Profil *
Tak už to vím. Také jsem to našel.

Takže díky všem za rady :)
No5
Profil *
A ještě jeden dotázek, je šance cacheování docílit i jinak než přes htaccess ? Jelikož na ic.cz na serverech modul ExpiresActive není povolený, ale z tech. podpory mi napsali: "k funkci určitě existují alternativy, které by vám měli fungovat a
docílíte stejného efektu"...

Tak se tedy prám, existují některé další alternativy, které dokáže laik pochopit a nastavit?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0