Autor Zpráva
weber
Profil
Zdarec, potreboval bych poradit nejaky script, který mi na webu zapne program.exe

Program nahraju na web, a automaticky po spuštění mojeho webu by se spustil i program. Po vypnutí se vše vypne.Děkuju
Alphard
Profil
Spustit externí program lze pomocí exec() (je-li to povoleno). Co myslíte vypnutím webu nevím.
weber
Profil
Dik za radu, ale zas takový odborník nejsem :)
Dám zde přklad:

Program se jmenuje log.exe a můj index.html obsahuje tento zdrojový kód:

<html>
<heal>
<title>xxx</title>
</head>
<body>

</body>
</html>

index.html a log.exe mam uložene na wz.cz ve stejném adresáři, jak tedy bude vypadat zdrojový kód v indexu?
Petr Wudi
Profil
Ten log.exe je mi nějaký povědomý, nesnažíš se snad spustit virus.
blaaablaaa
Profil
weber:
Pokud ho chces spustit na strane klienta, nemas jinou moznost, nez vyzvat uzivatele, aby si program stahl a spustil ;) Coz vetsina lidi neudela.
weber
Profil
To neni virus, nazev log.exe sem si vymyslel. Proc by si to musel stahnout a spustit? nejak to prostě musí jít
Chamurappi
Profil
Reaguji na webera:
Ty snad znáš nějakou stránku, která to dělá?

nejak to prostě musí jít
Nesmí. Je to základní bezpečnostní pravidlo, webová stránka nemá právo dělat cokoliv mimo prohlížeč.
Dero
Profil
weber: Server, který posílá internetovou stránku do prohlížeče, může ještě před odesláním spustit nějaký program, vložit do něj parametry a na základě výstupu vykreslit internetovou stránku. To je tak maximum toho, čeho můžete dosáhnout, aniž byste nutil uživatele instalovat nějaká divoká rozšíření do jejich prohlížečů.

Dobrým výchozím bodem může být tento přehledový článek: http://cs.wikipedia.org/wiki/Common_Gateway_Interface

Tak jednoduše, jak byste si to přál vyřešit Vy, to bohužel nejde. Napište nám, čeho konkrétně chcete docílit, třeba se nám podaří Vás nasměrovat lepším způsobem.
_es
Profil
weber:
Proc by si to musel stahnout a spustit? nejak to prostě musí jít
Ty by si používal prehliadač, ktorý by dal hocijakému webu k dispozícii možnosť spúšťať na tvojom počítači hocijaký spustiteľný kód, napríklad vírusy a pod.?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0