Autor Zpráva
panterek
Profil
Zdravím,

nedávno jsem se tady ptal, jak na vlastní karaoke přehrávač...Spíše jsem byl odkazován na již vytvořené programy, které tohle umí, ale zvolil jsem nakonec cestu vlastího php kódu a mám to zrovna ve fázi, v jaké mi to tehda stačilo ...čili dělá to to, co jsem původně zamýšlel ...stačí nahrát mp3 do složky, na web stránce dát "import" a on si vše potřebné natahá do DB....k daným písničkám jsem si z netu stáhnul texty a jakmile se rozehraje písnička, přiřadí se k ní text ... jak to tak ale bývá, člověk chce víc ...

Teď bych tedy chtěl, aby se např podbarvoval nějaký celý jeden řádek textu, který interpret zrovna zpívá ...čili:

Skákal pes, přes oves
pře zelenou louku.
Šel za ním myslivec,
péro na klobouku

....a já bych mu (nejspíš přes JS) řekl celkový čas písničky a rozfázoval mu to tak, že v čase 00:05 - 00:10 se podbarví první řádek textu, 00:10 - 00:15 druhý řádek textu atd až do konce písničky ...nenapadá mě ale konkrétní způsob, jak tohoto dosáhnout ...

Mám to udělané tak, že php kód spustí playlist pomocí jednoho daemona, takže jediný problém by mohl být v tom, že běh písničky a podbarvování textu nejspíš nebude synchronizované (pokud dám pause, tak písnička přestane hrát, ale podbarvování nejspíš pojede dál), ale to by nevadilo..Pause se dává velmi zřídka, dokonce ani nevím, jestli jsem to na akcích někdy použil, takže v tomhle případě by tato nesynchronizace vůbec nevadila. Byly by nápady?
Michal Benda
Profil
Tak v JavaScriptu bys mohl použít časování a intervaly ... Stačí si napsat funkci, která to časování/intervaly zapne (například po stisknutí tlačítka "play mp3") a také by neměl být problém to časování pozastavit (resp. úplně vypnout a znovu zapnout v již rozjeté mp3)...
panterek
Profil
Super, prostuduji a vyzkouším ..moc díky za navedení, nevěděl jsem, jak se odrazit ...
pokrok.eu
Profil *
Význam slova karaoke spočívá v něčem jiném než zde popisujete. Karaoke musí být hudba bez zpěvu opatřená textem, který se zvýrazňuje, když se má část textu zpívat. Pokud by se Vám podařilo nejaký přehrávač rozchodit rád navážu spolupráci. Tomáš Zilvar, www.pokrok.eu

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0