Autor Zpráva
mark92
Profil
Dobrý deň. Neviete, ako sa dá veľký objem číselných dát zadeklarovať v jave do poľa?
public int pole[][] = {{2,94,37,41,...},...};

Mám približne 200 tisíc čísel a keď ich napíšem do public premennej, nechce mi kód zakompilovať a napíše mi hlášku:
C:\Users\user\Documents\NetBeansProjects\JAIP\src\jaip\Main.java:320: code too large
Vývojové prostredie mám NetBeans. Neviete, čo s tým? Vďaka.
Tomáš K.
Profil *
mark92:
Nedávat 200 000 čísel do kódu. Uložit je do nějakého souboru a ten pak načíst.
mark92
Profil
a ako sa to dá spraviť?
Tomáš K.
Profil *
Najdeš si návod, jak se v Javě čte ze souboru, a postupuješ podle něj. Na internetu jsou jich mraky, v každé učebnici Javy ho pravděpodobně také najdeš.
mark92
Profil
dá sa to aj predsa len nejako hodiť do kódu? ak áno, prečo to nieje dobré riešenie a ako sa to dá apikovať? v prípade, že si vyberie spôsob, že to nahodím do externého súboru, ktorý potom načítam, v akom formáte mám tam tie čísla zapísať? systém typu:
1313,121,1424,25424,12,0,0,14,...

a potom splitovať reťazec cez metaznak "," je asi šialenstvo...
Mike8748
Profil
mark92:
Main.java:320: code too large
pokud vím tak limit je 64kb, takže 200 tisíc čísel opravdu ne.

otázka je k čemu ty čísla potřebuješ, resp. kde si je získal.
asi nejlepší by bylo uložit je v binární podobě, pak to přes Stream načítat nejspíš až ve chvíli kdy ty data opravdu potřebuješ. Podívej se nekdě na netu na prostor JAva.IO
mark92
Profil
získal som ich algoritmom, ktorý mi ich vypísal za približne 60 hodín čistého výpočtu a sú to vlastne pravdepodobnostné hodnoty na poker (990 hodnôt x 169 začiatočných karetných kombinácii)... hľadal som na googli, našiel som, ako vkladať znaky, prípadne byte čísla, ale nenašiel som nič pre int, nedali by ste mi nejaký návod?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0