Autor Zpráva
AMATER
Profil *
Ahojte,

potreboval by som poradit s menu, ktore mam urobene cez swich a bannerom, na ktorom sa ma po kliknuti na polozku v menu zmenit pozadie (pozadie je obrazok).
Vsetko mi funguje, ale mam jeden velky problem. Najpv popisem samotnu stranku:
V hornej casti mam menu, ktore je robene cez swich a meni obsah pre <div id="obsah"></div>. Potom je tam este <div id="banner"></div>
Baner ma nastaveny obrazok na pozadie.

Po kliknuti na polozku v menu by som chcel, aby sa zmenil obrazok na bannery. Urobil som to tak, ze k id="banner" som priradil class="start" a do tejto triedy v .css pozadie, ktore sa zobrazi po nacitani stranky. Potom som vytvoril v css triedy polozkaMenu1, polozkaMenu2... pridal som funkciu onclick="banner.className='polozkaMenu1';" <- to som priradil k jednotlivym polozkam v menu. a tu je problem. po kliknuti sa obrazok sice zmeni, ale len na stotinu sekundy, potom sa znova zmeni na ten, ktory je difnovany v class="start".
Mozete mi prosim pomoct? Prip. existuje nejake jednoduchsia cesta?
Dakujem.

Moderátor Chamurappi: Tvůj projev je špatně srozumitelný, piš prosím s diakritikou.
AMATER
Profil *
Tak ešte raz :)

potreboval by som poradiť s meniacim sa pozadím v <div id="banner"></div>, ale nechcem aby sa to menilo automaticky.
Chcel by som, aby zmena pozadia na bannery závisala od toho, na čo kliknem v menu. Menu mám urobené cez swich.
Teda chcel by som, aby ak kliknem v menu na položku "Úvod", pozadie na banery sa zmení na foto1. Ak zvolím v menu
napr. "Galéria", fotka (pozadie) na banery sa zmení na "foto2". Menu je, ako som spomínal, urobené cez swich a obsah sa zobrazuje v
<div id="obsah"></div>. Skúsil som to urobiť cez ccs a to pridaním class do <div id="banner"></div>. V súbore .css som si definoval
triedy a tie sa po kliknutí na jednotlivé položky menu majú meniť a s nimi aj pozadie bannera. No nefunguje mi to spravne :(.
Po kliknutí na niektorú z položiek menu sa pozadie síce zmení, ale len na zlomok sekundy a potom sa vráti späť na default-ný obrázok.
Ako mám docieliť, aby po kliknutí na položku v menu sa zmenil obrázok a aj tam zostal, kým nekliknem na inú položku v menu?
Ďakujem. (A sorrac za nezrozumitelný text predtým.)
AMATER
Profil *
už som na to prišiel :)
Netrebalo ani robiť class, stačí do javascriptoveho kodu dať document.getElementById('banner').style='URL(obrazok.jpg)' a najdôležitejšia vec je, že script musi byť na konci kódu! (samozreme obrazok.jpg nahradiť premennou, aby sa pri klikaní na menu menilo pozadie :)) )
Ak by niekto mal rovnaký problém :)
Aj tak Ďakujem.

AMATER

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0