Autor Zpráva
Male_Ditě
Profil
Potřebuju pomoc s registraci a loginem mam napsane přesně todle|
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
register.php
<?php

$db_spojenie = mysql_connect("localhost","root","76AfdFHEvjY5K3AR");
$db = mysql_select_db("uzivatelia", $db_spojenie);

$meno = $_POST['nick'];
$heslo = $_POST['heslo'];
$heslo_ov = $_POST['heslo_ov'];
$email = $_POST['email'];

if($meno == false || $heslo == false || $heslo_ov == false || $email == false){
echo 'Vaša registrácia je neúspešná, nezadali ste všetky potrebné údaje, skúste to znovu prosím.';
}
else{
if($heslo != $heslo_ov){
echo 'Vaša registrácia je neúspešná.<br>';
echo 'Heslá sa nezhodujú.';
}else{
$db_spojenie = mysql_connect("localhost","root","76AfdFHEvjY5K3AR");
$db = mysql_select_db("uzivatelia", $db_spojenie);
$db_prikaz = mysql_query("INSERT INTO uzivatelia (nick,heslo,email) VALUES ('$meno', '$heslo', '$email')");
echo 'Registrácia prebehla úspešne.';
}   
}

?>
:::::::::::::::::::::::::::::::::
index.php
:::::::::::::::::::::::::::::::::
<form action="register.php" method="post">
<table border=0 cellspacing=0 cellpadding=2>
<tr><td>
Uživateľské meno:<td><input type="text" name="nick">
<tr><td>
Heslo:<td><input type="password" name="heslo">
<tr><td>
Overenie hesla:<td><input type="password" name="heslo_ov">
<tr><td>
E-mail:<td><input type="text" name="email">
<tr><td>
<br><br>
<td><input type="submit" value="Registrovať" />
</table>
</form>
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
table_reg.sql
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
CREATE TABLE `uzivatelia` (
`id` int( 10 ) unsigned NOT NULL AUTO_INCREMENT ,
`nick` varchar( 20 ) NOT NULL default '',
`heslo` varchar( 30 ) NOT NULL default '',
`email` varchar( 40 ) NOT NULL default '',
PRIMARY KEY ( `id` ) 
) ENGINE = MYISAM AUTO_INCREMENT =1 DEFAULT CHARSET = latin1 AUTO_INCREMENT =1;
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

A ted potřebuju co všechno to je a jak a kam to mam dat jestly to je jen registrace nebo i login ....
kam to mam dat mam web přes Wz.cz ...
je mi 14 tak trochu srozumitelně SORRY ZA GRAMATIKU ....
Michal Benda
Profil
Tyto dva řádky tam máš zbytečně dvakrát:

$db_spojenie = mysql_connect("localhost","root","76AfdFHEvjY5K3AR"); 
$db = mysql_select_db("uzivatelia", $db_spojenie); 


Jinak jedná se jenom o registraci. SQL tabulka je vpořádku (já osobně ale používám kódování utf-8). Jinak než použiješ $_POST (popř. $_GET), tak by jsi měla kontrolovat zda je definovaný (funkce isset()).

Aby jsi to měla zpracované elegantně, tak by bylo lepší kontrolovat jednotlivé údaje z formuláře zvlášť - tzn. když uživatel zapomene zadat svůj e-mail, tak aby se mu nevypsala hláška "Vaša registrácia je neúspešná, nezadali ste všetky potrebné údaje, skúste to znovu prosím." ale aby se mu vypsalo něco takového "Nezadali jste svůj e-mail" (pro další údaje formuláře něco podobného).

Těžko říct, zda můj příspěvek je pro tebe srozumitelný. Zdá se mi, jako by tento script byl z nějakého tutoriálu. Možná by bylo lepší, aby jsi si to napsala sama od začátku, aby jsi to měla podle vlastních představ (například v tomto scriptu nemáš captcha, ale ty by jsi ho třeba na svém webu chtěla). V případě nějakého problému pak můžeš sem (mám na mysli toto fórum, ne toto téma) hodit nějaký dotaz.
Male_Ditě
Profil
Potřebuju to pro tento web a zkopitoval jsem to z tutorialu ale nevim kam to mam dat atd ....

http://craftsite.wz.cz/
Michal Benda
Profil
No tak je potřeba si vytvořit tu tabulku v databázi (podle toho dotazu, který tam máš). Formulář si dej do těch stránek, kam potřebuješ a nastyluj si to pomocí CSS jak se ti zlíbí. No a register.php si dej taky na wz.cz (stačí do hlavní složky) - pokud budeš chtít register.php přejmenovat, tak můžeš ale musíš to jméno změnit i v tom formuláři (<form action="{jmeno scriptu}">)

Jinak nechci ti shazovat tvůj web (každý někdy začínal), ale naučil bych se napřed hlavně HTML, CSS a osvojil bych si webdesign, aby jsi měla pěkný web. A až potom bych začal s PHP a databází, kde si budeš hrát s funkčností těch stránek.
Adrifinel
Profil *
Já spíše doufám, že zde uvedené přístupové údaje nejsou pravé, snadno by se tak mohl někdo nabourat.
A opravdu by to chtělo umět naučit se alespoň základ, není mi třeba jasné, proč tam máš dva chatboardy.
Male_Ditě
Profil
jeden hat board je adminsky a druhy je veřejny ... jinak chapu že to je hnusne ... jenom přece je to jen orientačně tu registraci potřebuju k vuli VIP pro hrače ....
Adrifinel
Profil *
Tady by se relativně docela hodila funkce, kdy by admin chat viděl jenom příslušný lidé nebo ho hodit mimo a dát odkaz na stránku jenom příslušným lidem atd.. Vypadá to fakt divně a je jedno, že je nebo není adminskej, na stránce má stejnej význam jako normální. Alespoň z mého pohledu.
Male_Ditě
Profil
hmm ale jen tak tam nikdo nic nenapiše a navi je to ve vivinu zatim hledam ruzne programy turorialy a ruzne stranky kde co skopčit tak aby to jelo ....
Adrifinel
Profil *
Ale stejnak to vypadá s prominutím blbě. A ještě jedna rada: na stránky piš, pokud možno gramaticky správně. A nevymlouvej se, že je ti 14. Já jsem v tvém věku měla gramatiku snad lepší než mám teď :D
Male_Ditě
Profil
xP no snažim se ..... aji bez prominuti sam vim že to je na nic ty stranky
Male_Ditě
Profil
Tak jsem to udělal jinak :D
CZechBoY
Profil
jojo php_fusion to je velký krám ;)
Vygenerované za: 6.32 sekund
Male_Ditě
Profil
jn ale je lehči ják to psat ... pořad to neumim :D

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0