Autor Zpráva
Tess
Profil
Dobrý den.
V kódech jsem začátečník (a když říkám začátečník tak tím myslím opravdu VELKÝ začátečník). S kamarádkou tvoříme takovou virtuální hru a potřebujeme, aby nám někdo pohohl s takovým... drobek složitějším kódem :D. Potřebujeme, aby se po odeslání objednávky (no jo, zatím neumíme pořádně ani ty formuláře) odečetla část virt. peněz určitému uživateli. Takže to popíšu trochu podrobněji. Uživatel xxx by měl v profilu napsanou začáteční částku (např. 1 000€). Poté by na stránce AAA odeslal formulář, kde by zvolil, že si chce koupit např. akvarijní rybičku za 2€. Poté by se mu do inventáře přidala akvarijní rybička (jo, s tím Vás budu otravovat ještě později :D) a v profilu by se mu zobrazila částka 998€. Později by si na stránce BBB koupil např. kulaté akvárium za 7€. Opět by se mu předmět přidal do inventáře a v profilu by měl po koupi 991€. Kdyby mi někdo nerozuměl, tak napište, popíšu podrobněji :). Opakuji, jsem opravdu začátečník, takže bude potřeba dost trpělivosti :P.
Děkuji moc všem za odpovědi, Tess.
jenikkozak
Profil
Tess:
S kamarádkou tvoříme takovou virtuální hru a potřebujeme, aby nám někdo pohohl s takovým
V čem? V jakém jazyce?
Odečítání se učí v první třídě. :-)
Nebude lepší si k danému jazyku přečíst nějaké informace? Zřejmě se ptáš fakt na úplné základy.
Medvídek
Profil
Tess:
Dobrý den,
já a můj kamarád by sme chtěli pilotovat letadla. Na letadlo ani pilotní průkaz nemáme, já jsem slepej a hluchej, kamarád němej a chromej. Já budu mluvit s věží a tahat za kniply, kamarád bude koukat na cestu.

A teď vážně, pokud neumíte alespoň základy nějakého programovacího jazyka, tak se takovému projektu buďto vyhněte, nebo se začněte učit na něčem lehčím. Tohle by nebylo o tom, že vám napíšeme z hlavy pár řádků, ale ve skutečnosti po nás chcete, aby sme vám to naprogramovali. Pak by to mělo přijít spíše do Zakázek, jelikož to, co po nás žádáte není na pár řádků a minut.
Tess
Profil
jenikkozak:
Hru tvoříme v obyčejném fóru na www.surikata.cz, aby se v něm dalo jednoduše vyznat a má i celkem dobré funkce. Takže v HTML. Ale byly bychom moc rády, kdyby jste nám doporučil něco neplaceného, kde bychom mohly ve tvoření virtuální hry pokračovat. Jestli se ptám na úplné základy nevím, říkám, že jsem opravdu začátečník - přijde mi složité všechno :D. Chtěly bychom nějaké takové počítání peněz, jaké je například na ufonek.net nebo howrse.cz.
Tess
Profil
Medvídek:
Nechci po Vás rovnou kód, jen nějakou malou radu :).
margin
Profil *
Tady máš hotové skoro to samé, co požaduješ: SimAquarium
Tess
Profil
margin:
Děkuji moc, ale rybičku a akvárium jsem myslela jen jako příklad :). Hru tvoříme ve fóru, kde potřebujeme udělat podobné počítání peněz jako v této hře - prostě jen aby se to číslo měnilo :D.
Medvídek
Profil
Tess:
Aby se to číslo měnilo, se musí někam ukládat. Musíte mít někde databázi těch uživatelů, databázi jejich inventářů, stav jejich kreditů.
Takže doporučuji vytvořit databázi (třeba v MySQL), přes phpMyAdmina vytvořit tabulky a pak napsat obsluhující skripty (asi PHP), které vám budou data zobrazovat, editovat, mazat.
Tess
Profil
Medvídek:
No jo, tak to asi budu opravdu muset rozbít prasátko a napsat do zakázek. Ale i tak velmi děkuji :).
margin
Profil *
http://www.lupa.cz/clanky/webove-hry-dil-1-jak-vznikly/
http://www.lupa.cz/clanky/webove-hry-dil-2-z-ceho-a-jak-ziji/
Je to dobré čtení, než se člověk do něčeho podobného pustí, zjistí, o co jde.

No jo, tak to asi budu opravdu muset rozbít prasátko
Pokud jste to prasátka neházeli drobné, ale zlaté nugety, mohlo by to stačit.
Tess
Profil
margin:
Pokud někdo tvoří e-shop za 5 000Kč tak by nějaký 3 000 mohly stačit, ne? :) Děkuji Vám i všem ostatním za rady, pokusím se z toho něco vytvořit :).
Medvídek
Profil
Tess:
Za 3000 by byl tak návrh DB :)
Pokud někdo tvoří vlastní e-shop za 5000, tak nevěřím, že ten e-shop bude za něco stát.
Tess
Profil
No nic, tak to budu muset nějak zmatlat... :D Myslím, že by jste měli vědět, že nám je 11 let - takže to jsou opravdové základy ;).
undisputed
Profil
Tess:

Chcieť je pekná vlastnosť :) ale nechápem prečo sapúštate do niečoho včom sa absolútne nevyznate?čo tak si najprv na študovať html,php,mysql? Neviem ale mám pocit že si myslíte že tu hru za 2 týždne vytvoríte...
Adrifinel
Profil *
Ufonek, na kterém jsem sama již pár let, jede na přinejmenším na php systému. Samozřejmě je tam i třeba js atd., to není html, jak se mi zdá, že se domníváte. Mám pocit, že ani nevíte rozdíl mezi html a php a už chcete dělat hru. Doporučuji buď se učit nebo zakázky.
Tess
Profil
undisputed:
Hru už tvoříme asi rok, ale pořád ji vylepšujeme. Html už celkem ovládám, na mysql se pracuje a php je další na řadě.
Adrifinel:
Nechceme hned vytvořit ufonka - je to jen hra na zabavení nás, malých blbých holek. Zdrojový kód ufonka už jsem viděla, jen jsem chtěla vědět, jestli to jde udělat i v html ;).
Adrifinel
Profil *
Tess:
Já ti to řeknu asi takhle: Potkala jsem už hodně lidí, co se domnívají, že je ufonek psanej v html. A zdrojovej kód ufonka si nemohla vidět, pokud teda nejsi hackerka. Pač se v prohlížeči php scripty nezobrazují, jenom html a js části. Kdyby jo, tak bychom sem nedávali částí kódu, ve kterých máme chybu, ale poslali bychom odkaz na stránku.
A pokud člověk, chce ze stránkami dělat větší švíky, je lepší šáhnout po php, kterým se to dá celkem elegantně vyřešit. Html se víceméně hodí jenom na obyčejné psaní.
Tess
Profil
Adrifinel:
Tak to jsem ho asi viděla v html a js, ale vím, že jsem ten kód zkoumala ;). Díky za tip, zkusím to teda s php.
smonkey
Profil
Zdravím,
já bych to řešil asi takto:

Předpokládám že registraci máte již hotovou, tudíž do tabulky s uživateli přidáš sloupec coins a při registraci uživatele se bude k tomuto sloupci nastavovat hodnota 1000.
Další tabulka bude "items" - seznam jednotlivých předmětů, jejich cena, popřípadě další informace. Na stránce s "obchodem" kupující kliknutím na předmět vyvolá skript kde se stane asi toto:

MySQL najde patřičný předmět (podle ID).
Jestliže existuje, přečte si jeho cenu.
Cenu srovná s kontem uživatele, který nakupuje.
Pokud bude platit, že částka na kontě > cena předmětu, odečte patřičný počet "peněz".
Pokud to bude naopak, ukončí skript / vypíše hlášku.
Anonymní
Profil *
Děkuju všem za odpovědi.
Tess
Profil
Omlouvám se, nebyla jsem přihlášená.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0