Autor Zpráva
perwin
Profil
Dobrý den,
mám dotaz. Jak lze vyrobit přihlášení na Facebook na mém webu, kde se uživatel Facebooku přihlásí, potom se mu tam načtou různá data z Facebooku (např. fotky, uživatelé,...) a potom se i na mém webu ze svého Facebookového účtu odhlásí?
Něco jako je zde: http://skolnisesit.cz/
Děkuji
Joker
Profil
Viz Facebook API pro webové stránky
perwin
Profil
Joker:
Díky
sifik
Profil
Ale moc dobře to nefunguje. Viz http://bit.ly/obfWrd
joe
Profil
sifik:
Funguje to celkem dobře a spolehlivě, samozřejmě se může stát, že má Facebook výpadek a proto nebude možné získat session, v takovém případě je dobré zobrazit chybovou hlášku.


Z webu skolnisesit.cz bych si příklad ale rozhodně nebral - proč někoho nutit k používání nějaké sociální sítě? Takové přihlášení by mělo být jen jako bonus.
sifik
Profil
joe:
Ovšem i v takovém případě, co fb má výpadek, tak naše aplikace session dostane, ale jiné a ne s uživatelskými daty. To pak, bez pořádného ověření, dělá zajímavé věci, např. v administraci, kde uživatel se svými daty potřebuje pracovat.

Ale máš pravdu, že bychom neměli uživatele nutit. Nicméně otázkou zůstává, jestli to pro uživatele nebude spíše výhoda?!
joe
Profil
sifik:
Session dostaneš, pokud se připojíš. K tomu, abys zjistil jestli je uživatel opravdu autentifikován, j třeba poslat dotaz přes API Graph, konkrétně tento řádek v PHP SDK:

$user = $facebook->api('/me');


Díky proměnné $user pak zjistíš, jestli je nebo není token validní. A pochybuji o tom, že by to fungovalo nějak špatně.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0