Autor Zpráva
mking
Profil
Čaute chcem sa vás opýtať na tento php login script---- http://net.tutsplus.com/tutorials/php/user-membership-with-php/ ---- funguje mi na IC.cz v DB vytvara uživatelov bezproblemu ale chcem aby fungoval štýlom že ak includujem do akejkolvek stránky jeho script tak aby bola iba pre registrovaných ale neviem ako lebo v navode žiadny skript nieje aby to fungovalo pre registrovaných... a teda prihlásených v iných skriptoch ktory mi bohužial nefungovali to bolo že navštevnik ked klikol na stránku presmerovalo h oto na register.php a čo boli zalogovaný mohl ibezproblému na tu stránku chodiť :) a skúšal som vytvoriť ešte pri registracii aby to neboli len 3 udaje nick heslo a mail ale ešte aj fullname ale DB mi stlpec vytvori ale meno ktore skript poslal tam neda?
1Pupik1989
Profil
Třeba
<?php
session_start();
if(isset($_SESSION['Username']) && $_SESSION['LoggedIn']===1){
//přihlášen
}else{
//nepřihlášen
}
?>
mking
Profil
ok dík idem to vyskúšať.
mking
Profil
to je skript ktorý mám dat do webstránky ktorá má bť zakázaná? lebo mi nefunguje umiestnill som to na začiatok stránky http://www.ipage.ic.cz/lol.php a akosi mi to nejde "
1Pupik1989
Profil
Pro přesměrování na index, pokud uživatel není přihlášený
<?php
if(!isset($_SESSION['Username']) or $_SESSION['LoggedIn']!=1){
header("Location: /index.php");
}
?>

V originálu podle autorů to vypadá takto
<?php
if(!empty($_SESSION['LoggedIn']) && !empty($_SESSION['Username'])){
//přihlášen
//Nějaké další akce
}
?>
Rellik
Profil
To je celkem jedno u prvního je: pokud není splněna jedna z podmínek (or) a u druhého musí být splněny obě (&&)
or - nebo
&& - a (ještě může být AND )
mking
Profil
díky už mi to funguje nevedel sem to prtože nsem až do nedavna v php moc nerobil ale už som si stiahol knižky aj javascript aj mysql a ide mštudovat proetože html celkom ovládam ale toto moc nie tak mierny začiatočník :D ved niečo prečítam poskúšam uvidím ale Ďakujem za pomoc.
wikinka
Profil
Ahojte,
chcela by som poprosit o pomoc. pri pisani PHP kodu na login. Potrebujem, aby sa uzivatel, ktory sa naloguje bol presmerovany podla parametra MESTO, ktore ma tento uzivatel priradene v dtb na na stranku mesto.php. naozaj si neviem rady, kedze so zaciatocnik :-).
Cize po prihlaseni Mrkva pojde na A.php a Slana na B.php. Velmi pekne dakujem za pomoc.


-tabulka v Mysql databaze

Priezvisko heslo mesto
Mrkva 123 A
Slana 456 B



-php

<?php
ob_start();

$dbhost= 'localhost';
$dbuser= 'root';
$dbpassword= '';
$db='doc';
$tbl='tbl';

mysql_connect($dbhost,$dbuser,$dbpassword) or die("cannot connect");
mysql_select_db($db) or die("cannot select DB");

$meno = $_POST['meno'];
$heslo = $_POST['heslo'];

$sql="SELECT * FROM $tbl WHERE priezvisko='$meno' and heslo='$heslo' ";
$result=mysql_query($sql);
$count=mysql_num_rows($result) ;

if($count==1){
session_register("meno");
session_register("heslo");

header("location:A.php");}

else {
header("location:index.php");
}

ob_end_flush();

?>
mking
Profil
to sa da jednoduchou funkcio pri registrácii si uťivatel vyberie mesto napr: A a nasledne po každom prihlaseni ho MySql alebo ina DB presmeruje na daný link A.php len práve neviem tu funkciu.
wikinka
Profil
mking,
Ahoj, dakujem za odpoved, len ide o to, ze uzivatel sa nebude registrovat a bude v databaze, Takze len uzivatelia, ktori su tam budu mat pristup. Neviem spravit toto presmerovanie.
mking
Profil
aha, už chápem v mysql a ostatných db som začiatočník ale ty chceš to takto neako nie? vytvoriš si tabulku napr Users a do nej si sama budeš vytvarat uživatelov ako bude tam Nic hesl omail a mesto napr to mesto A ak bude mat tak ho po prihlaseni presmeruje index_A.php
tak neak?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0