Autor Zpráva
DeLord
Profil *
Ahoj. Potřebuju na web přidat script, který stránku při příchodu na ní automaticky posune dolů až k nějakému divu, asi jako bych ručně zadal blabla.cz/blabla.php#divcochcinacist
děkuju
Rellik
Profil
Stačí do head přidat přesměrování

<meta http-equiv="refresh" content="1;url=./blabla.php#divcochcinacist ">


má to jednu nevýhodu, přesměruje to pokaždé... Šlo by to i JS případně v PHP, ale nejspíš to bude dělat ve všem to samé.. Ale pokud to bude jen na jedné stránce, asi bych to řešil tím JS nebo PHP ..
nigdo
Profil
Zkus se ještě kouknout na tohle: www.dynamicdrive.com/dynamicindex5/bookmarkscroll.htm#sectionb - b je možnost kdy to vede k id="sectionb"
DeLord
Profil *
to je v pohodě, já to chci vždycky :)
DeLord
Profil *
hm, tak to moc elegantní řešení neni (Rellik). každou jednu sekundu se stránka začne obnovovat, takže pořád "bliká"
Rellik
Profil
Jo já zapomněl, že to mám na přesměrování na jinou stránku po jedné sekundě.
V tom případě to zkus tak:
<script type="text/javascript" for="window" event="onLoad()">

		<!--

        window.location.href="blabla.php#divcochcinacist"

		// --> </script>

Nebo v PHP si vytvoř funkci a můžeš to použít i na víc stránek tak:

function presmerovani($extra)
			{
			$host	= $_SERVER['HTTP_HOST'];
			$uri = rtrim(dirname($_SERVER['PHP_SELF']), '/\\');
			header("Location: http://$host$uri/$extra");
			}
			
			//volání funkce:
			presmerovani("blabla.php#divcochcinacist"); // v podstatě co doplníš do té závorky tam se to přesměruje
			


EDIT: případně do toho metatagu můžeš napsat extrémně dlouhý čas a přesměruje to jen jednou za tuto dobu... Místo jedničky třeba 9999
DeLord
Profil *
to můžu, ale to se to zároveň neudělá na začátku, ale až po 9999 sekundách. jinak díky za tipy, to už snad fungovat bude. předpokládám, že můžu místo blabla.php#divcochcinacist zapsat jen #divcochcinacist, že?
Rellik
Profil
Jo to je vlastně pravda. V tom případě stačí z toho metatagu odstranit část content="1;

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0