Autor Zpráva
Matess
Profil *
Zdar můžete mi někdo poradit jak docílím toho, že když dvojkliknu na políčko v tabulce, tak se mi zobrazí input pro úpravu?
Myslím jak to má např. adminer.

Asi to bude nějak javaskriptem nebo tak, ale vůbec nevím jak nato.
Díky
Michal Benda
Profil
Musel bych vidět přesně jak je ta tabulka udělaná, abych mohl napsat přesně kód, ale slovně bych to popsal takto:

1) Políčko v tabulce (tag td), má js událost ondoubleclick, která vyvolá funkci, která nám to políčko přemění na input
2) Zacílíme to políčko (například parametr té funkce bude ukazatel na to požadované políčko - příklad ondoubleclick="setTdEditable(this);")
3) Políčko odstraníme a na jeho místo vložíme vytvořený input. Ten se vytvoří pomocí DOM funkcí (jedna z nutných funkcí je určitě createElement a také appendChild).
4) Vytvořenému inputu bychom měli zase přiřadit nějakou js událost (třeba znovu ondoubleclick), která nám input převede zase zpět na tabulkové pole. No a samozřejmě vytvořit funkce, která tu zpětnou přeměnu provede.

Poznatek: Bude potřeba si pohrát s CSS, aby se to zobrazovalo pěkně a aby neodskakovaly další políčka v tabulce.

Rada na závěr: Nastuduj si pořádně DOM funkce v JavaScriptu (i další kromě výše zmíněných).

EDIT: Napsal jsem špatně tu js událost - není to ondoubleclick ale ondblclick

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0