Autor Zpráva
PHP_Nemaster
Profil
Dobrý den,
jak mám rozumět "vyčerpání IPv4 adres" ? Jako že ted' už nebude možné nikde zaregistrovat stránku ( hosting + doména ), protože už není místo?

Také jsem slyšel, že už existuje IPv6. Jak zjistím, který hosting má IPv6 a který ne? Jak to nainstalovat IPv6?

Nebo jsem to všechno pochopil úplně špatně?

Předem děkuji za odpověd'
Zechy
Profil
Vyčerpáním IPv4 adres můžeš rozumět i to, že se nepřipojíš na net, protože DHCP server od ISP už ti nemůže poskytnout žádnou adresu. Dneska se to řeší neveřejnou IP adresou, halda uživatelů za routerem maj svou vlastní IP adresu v určeném rozsahu neveřejných a za routerem se pak celá sít chová jako jeden počítač. Ale i tohle nedostatek nezabrzdilo :), protože tisíce adres má pro sebe pronajato mnoho firem, kdy v začátku internetu bylo domění, že adresy nedojdou.

Co se týče IPv6, nevim jak je to s jeho připraveností pro používání, ale byl i den kdy weby, které mohli, jeli přes IPv6. Jestli se nepletu tak o použitelnost na IPv6 adresu záleží i na HW. Nehledě na to, že výměna zařízení pro IPv6 příjde na moc peněz.
Joker
Profil
Hlavně běžné hostingové tarify (= ty co stojí tak do 1000Kč/měsíc) jsou sdílené hostingy, tj. na jednom serveru je více webových stránek různých zákazníků.
Čili to není 1 web = 1 nová IP.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0