Autor Zpráva
dragon124
Profil
dobrý den,
Chtěl bych založit vlastní vebový server.
mam notebook a 6TB externí paměť ale mě zajímá jak založim server abych mohl udělat vebovou stránku, dát jí tam a aby se pak mohli na ní všichni kouknout.
zajímá mě hlavně jak zdarma sehnat veřejnou IP a nebo jak to udělat abych ji nepotřeboval
ReVolt
Profil
jen dotaz, to budete tvůj notebook permanentně připojen k internetu? jsi si jistý, že třeba nevypne proud nebo neklekne připojení u poskytovatele?
doporučuju ti hosting na na serveru (třeba WEDOS v zápatí stránky se mi velmi osvědčil), dělat server z notebooku podle mě není nejlepší nápad
dragon124
Profil
no dobře a kolik to u wedosu stojí?
Medvídek
Profil
dragon124:
no dobře a kolik to u wedosu stojí?

ReVolt:
třeba WEDOS v zápatí stránky
dragon124
Profil
ne to ne to je moc drahý.
chci si založit vlastní server.
ak na to?
ReVolt
Profil
tak předně si sežeň server, tím mám namysli např. nějakou lepší workstation se stálým připojením k internetu, k serveru se taky hodí záložní zdroj, atd. ...., zkrátka zakládat si server v domácích podmínkách s nulovým rozpočtem ti nedoporučuju
spíš využij free hosting než se snažit dělat server z notebooku
Joker
Profil
dragon124:
jak zdarma sehnat veřejnou IP a nebo jak to udělat abych ji nepotřeboval
Veřejnou IP jde obvykle sehnat od poskytovatele připojení k Internetu, ale většinou ne zdarma.

ne to ne to je moc drahý.
chci si založit vlastní server.
To je docela zvláštní úvaha, webhosting vyjde obvykle levněji než provozovat vlastní server.

Krom toho jsou i webhostingy zdarma (u nás asi nejznámější webzdarma.cz nebo ic.cz). Sice nejsou vhodné pro nějaké vážně myšlené projekty, ale to tenhle domácí „server“ taky nebude.
Pár bodů k tomu domácímu serveru:
• Server by měl být stále zapnutý a připojený k Internetu (jestli se na stránky má někdo dostat). Nechtělo by se mi na to obětovat notebook.
• Jen spotřebovaná elektřina bude stát podobné peníze jako webhosting.
• U notebooků se nepočítá s nepřetržitým provozem, životnost je dost otázka.
• Instalace a konfigurace veřejně přístupného webserveru taky není tak úplně triviální záležitost.
• Je potřeba řešit i věci jako zálohování, delší nepřítomnost doma (třeba co když druhý den po odjezdu na 14-denní dovolenou spadne server) a podobně.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0