Autor Zpráva
Peter123
Profil *
Ahoj,
potrebujem vyriešiť problém s odosielaním emailu - praktickú časť zvládnem, ide mi o tú toretickú, ako odoslať email z kontaktného formulára, kedy moja stránka je v podstate sprostredkovateľ komunikácie.

Napr:

Človek-1 vloží článok na môj web, kde bude kontaktný formulár s možnosťou poslania správy tomuto človeku bez zverejnenia jeho emailovej adresy. Potom príde Človek_2, ktorý v článku nájde chybu.. Vyplní text správy a svoju emailovú adresu a odošle.

Ja teraz potrebujem odoslať email človeku 1, tak aby to vyzeralo, že správu odoslal Človek_2 z mojej stránky, ale aby nedošlo k tomu, že ďalšia komunikácia pôjde na email môjho webu ale aby tento email nesplňoval charakter spam-u.

Ďakujem za pomoc
ReVolt
Profil
zkus ti takto, já tímto způsobe odesílám všechny maily

formulář
$email_prijemce = email člověka, kterému má zpráva přijít (nejspíš z databáze, nevím jak to máš udělané)
$email_odesilatele = htmlspecialchars($_POST['email']);
$text_zpravy = htmlspecialchars($_POST['text']);
$text_zpravy = base64_encode($text_zpravy);
$predmet_zpravy = "=?utf-8?B?".base64_encode("Text předmětu")."?=";
$zahlavi = "MIME-Version: 1.0\r\n";
$zahlavi .= "Content-type: text/html; charset=\"utf-8\"\r\n";
$zahlavi .= "Content-Transfer-Encoding: base64\r\n";
$zahlavi .= "From: " . $email_odesilatele . "\r\n";
mail($email_prijemce, $predmet_zpravy, $text_zpravy, $zahlavi)


víc ti poradit nemůžu, nevím jak vypadá to co už máš
jinak tady na fóru je PHP FAQ, tam někde je odesílání emailů už vyřešené
Peter123
Profil *
Dík,
naskytuje sa mi ale otázka, ak email odosielatela bude nastavený na zadaný email človeka 2, ktorý sa nebude nikdy zhodovať s mojou doménou, nebude to charakterizované, že odosielateľ emailu je niekto iný ako je uvedené v hlavičke? A tým pádom to bude spam?
ReVolt
Profil
Tak do předmětu nebo do textu zprávu automaticky přidávej informace o tvém serveru, jako například "Tato zpráva byla odeslána ze serveru ...", bude jasné, že email byl odeslán z tvého serveru a zároveň nebude tvá emailová schránky zahlcena odpověďmi o které nestojíš
snad jsem tě pochopi správně :)
Peter123
Profil *
Jasné, informácie odkiaľ je email poslaný budú ako podpis na konci emailu, ja len aby to automická antispamová kontrola nevhadzovala do spam košu..
ReVolt
Profil
to by nemělo, já ze serveru rozešlu cca 50 - 120 emailů denně a zatím mi nikdo (kdo mi pomáhá odladit server) nepsal, že by to měl ve spamu
Peter123
Profil *
Ok, dík za radu!

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0