Autor Zpráva
morca
Profil
Všechny zdravím,

chtěl bych Vás požádat o radu, rád bych, aby po odeslání formuláře z menu.php došlo ke zpracování formuláře na bmi-kalkulacka.php, ale nedaří se mi.

Zkoušel jsem to takto:

<form name="bmi_kalkulacka">
<table border="0">
 <tr><td>Vaše výška (cm)</td><td><input type="text" size="5" name="vyska" ></td></tr>
 <tr><td>Vaše hmotnost (cm)</td><td><input type="text" size="5" name="hmotnost" ></td></tr>
 <tr><td colspan="2" align="center"><br>
<button name="tlacitko_bmi" value="submit">tlačítko</button></td></tr> 
</table>
</form>

<?php

$vyska=$_GET['vyska'];
$hmotnost=$_GET['hmotnost'];
$bmi=$hmotnost/($vyska*0.01*$vyska*0.01);
$bmi=round($bmi,1);


if ($bmi>0)
{header("Location:bmi-kalkulacka.php");};
?>



vypsaná hláška:

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at C:\Program Files\VertrigoServ\www\skola-hubnuti\index.php:9) in C:\Program Files\VertrigoServ\www\skola-hubnuti\menu.php on line 44

Děkuji Vám za rady
_es
Profil
morca:
Tá chybová hláška je zrozumiteľná.
HTML hlavičky musia byť odoslané pred HTML obsahom.
Sir Tom
Profil
morca:
Také zdravím,
v podstatě nemůžeš přesměrovávat za pomoci PHP po vypsání formuláře... (jak píše _es).

Ve <form> ti chybí kam se má formulář posílat (atribut action) a s jakou metodou (atribut method).
De facto stačí přidat do toho <form>u chybějící atributy s přesměrováním na jinou stránku a na této stránce provádět zpracování výsledků.
_es
Profil
Sir Tom:
Ve <form> ti chybí kam se má formulář posílat (atribut action) a s jakou metodou (atribut method).
Ak nie sú uvedené, tak ide o tú istú stránku a o metódu GET.
Michel
Profil
morca:
Podívej se na ob_start() a ob_end_flush().
morca
Profil
Ahoj všem,

moc děkuji za rady. Nevím jestli jsem to vysvětlil srozumitelně, ale mou potřebu vyslyšel atribut action:

<form name="bmi_kalkulacka" method="get" action="bmi-kalkulacka.php">

..., takže po odeslání formuláře se otevře stránka bmi-kalkulacka.php a zadaná data do se tam také odešlou..
Sir Tom
Profil
_es:
Ak nie sú uvedené, tak ide o tú istú stránku a o metódu GET.
Já vím, avšak morca v úvodu napsal, že má formulář v menu.php a chce, aby se zpracoval na stránce bmi-kalkulacka.php.

morca:
Proč nepoužiješ metodu POST?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0