Autor | Zpráva | ||
---|---|---|---|
okolojdouci Profil * |
#1 · Zasláno: 6. 9. 2011, 23:26:03
Chci použít na web mapu z mapy.cz
Mapu jsem vložil, teď bych potřeboval zadat výchozí souřadnice. V helpu k API je uvedených 5 metod pro konverzi z různých formátů (fromEXIF a další), ale nikde není napsáno, kterou použít pro to, co zobrazují samy mapy.cz, tzn. něco z těchto variant: 49.49510N, 15.91639E N 49° 29.7062', E 15° 54.9836' 49°29'42.373"N, 15°54'59.016"E Poradí někdo? Připadám si jako pitomec, když se snažím použít docela propracovanou věc a narazím na podobnou kravinu. Abych se prohrabával fórem na lide.cz (!!!), na to jsem moc sexy. |
||
Spectator Profil |
#2 · Zasláno: 7. 9. 2011, 11:49:22
<html> <head>> <script type="text/javascript" src="http://api4.mapy.cz/loader.js"></script> <script type="text/javascript">Loader.load();</script> </head> <body> To je ukázka z jejich stránek <div id="mapa" style="width:610px;height:400px"></div> <script type="text/javascript"> /* střed mapy */ var center = SMap.Coords.fromWGS84(14.41790, 50.12655); /* inicializace API */ var m = new SMap(JAK.gel("mapa"), center, 14); /* definujeme pouzivane mapove podklady */ m.addDefaultLayer(SMap.DEF_OPHOTO); m.addDefaultLayer(SMap.DEF_OPHOTO0203); m.addDefaultLayer(SMap.DEF_OPHOTO0406); m.addDefaultLayer(SMap.DEF_TURIST); m.addDefaultLayer(SMap.DEF_HISTORIC); m.addDefaultLayer(SMap.DEF_BASE).enable(); /* pridame zakladni ovladaci prvky */ m.addDefaultControls(); /* nastavíme a přidáme přepínač mapových podkladů */ var layerSwitch = new SMap.Control.Layer(); layerSwitch.addDefaultLayer(SMap.DEF_BASE); layerSwitch.addDefaultLayer(SMap.DEF_OPHOTO); layerSwitch.addDefaultLayer(SMap.DEF_TURIST); layerSwitch.addDefaultLayer(SMap.DEF_OPHOTO0406); layerSwitch.addDefaultLayer(SMap.DEF_OPHOTO0203); layerSwitch.addDefaultLayer(SMap.DEF_HISTORIC); m.addControl(layerSwitch,{left:"8px", top:"9px"}); </script> </body> </html> |
||
okolojdouci Profil * |
#3 · Zasláno: 7. 9. 2011, 13:13:54
Spectator:
Ano. A mně jde o to, jak převést souřadnice, které jsem psal, do tvaru 14.41790, 50.12655. Když na to teď koukám, tak by mohlo jít o tu konverzi fromWGS84 a ty dvě čísla v opačném pořadí. Nevím, kdes tenhle příklad našel, já vidím jen ten s "fromPP". fromWGS84 jsem dohledal, ale nikde ani slovo o tom, v jakém tvaru a pořadí to která z těch metod chce, nebo dokonce o tom, co použít. A experimentováním jsem nedosáhl ničeho. Takže dík, ale asi v tomto případě už zůstanu u google maps, kde jsem si mapu vygeneroval za minutu. |
||
Časová prodleva: 13 let
|
0