Autor Zpráva
Honziczeq
Profil
Dobrý den,
chtěl bych se Vás zeptat, jaké programovací jazyky bych měl znát pro vlastní tvorbu bazaru (přidávání inzerátů od uživatelů). A co k tomu dál potřebuju? Je lepší si vše vytvořit sám nebo upravovat nějaký redakční systém? Jak se to dělá? Nemám s tím zkušenosti. Do teď jsem se zabýval pouze html a css. Ale do budoucna se chci naučit php (základy jsem si už trochu prohlížel), javascript a další. Proto Vás chci poprosit o rady co a jak na bazar. Chtěl bych totiž vyzkoušet vytvořit něco na ten způsob - do budoucna:-)

Díky, Honza.
Rellik
Profil
Asi tak: Bez html, css a hlavně php se neobejdeš. JS není zas tak důležitý a já osobně se snažím JS na stránkách vůbec nepoužívat a nebo jen v omezené míře, kde to nebude moc vadit, když bude mít někdo JS vypnutý.
Pokud neumíš moc programovat, tak bych to zatím řešil asi tak:
1/ kdo chce něco prodat, poslal by mi to na mejla a já to na stránku přidal v souboru html - moc pracné a složité
2/ využil bych nějaký RS, který by se k tomu hodil

Někde mezi tím bych se učil PHP a zároveň tvořil nějakou aplikaci, která by fungovala asi tak:
1/ Registrace prodávajícího s kontrolou přes jeho email (zda existuje a není to robot)
2/ Inzerát by vložil on sám s dobou platnosti - zobrazení inzerátu až po povolení admina stránek
3/ po uplynutí doby inzerátu jeho automatické zmizení ze stránek - jeho opětovné vložení může provést prodávající (beze změny, krom ceny a doby platnosti)
4/ případný kupující kontaktuje prodejce
5/ po prodání to samé co bod 3 ale bez možnosti opětovného vystavení

V podstatě je to takové e-shop kde nevkládá věci admin ale uživatelé (obdoba aukra)
Vypadá to složitě, ale myslím že složité to zas tak není... Možná by to někdo řešil jinak, ale mě zrovna teď napadl tento postup.. Uvidíš co napíší ostatní..
Honziczeq
Profil
Rellik:
Díky za tvůj názor:-)
Takže by stačilo se naučit PHP a použít nějakou "databázi," kde se všechno bude ukládat? Nebo je potřeba ještě nějaký jazyk?
Rellik
Profil
Jo stačilo by to PHP + databáze... A samozřejmě to html a css
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0