Autor Zpráva
HonzaR
Profil *
Ahoj rád bych se zeptal, zda lze nastavit ochranu proti kopírování pouze na obrázky, jelikžo jsme použil

<SCRIPT language=javascript> var isNav = (navigator.appName == "Netscape") ? true:false; function no() { var code = isNav ? which:event.button if(code == 2) { alert("Víš, že se právě dopouštíš trestného činu pirátství?!!"); } }  document.onmousedown = no; if(isNav) {document.captureEvents(Event.MOUSEMOVE | Event.MOUSEDOWN);} </SCRIPT>

což ale blokuje celou stránku. Rád bych ponechal texty jako kopírovatelné, jen obrázky ne. Díky moc! :-)
Str4wberry
Profil
Doporučoval bych spíš tu ochranu vyhodit.
Bubák
Profil
HonzaR:
Víš, že se právě dopouštíš trestného činu pirátství?!!
Víš, že kopírováním se nedopouštím trestného činu pirátství? Jednak náš trestní zákon tento skutek nezná, druhak je v AZ pár případů, kdy je kopírování dovoleno a tretjak uživatel může mít spoustu jiných důvodů k použití pravého tlačítka myši, než je kopírování obsahu, takže v převážné většině případů jenom omezuješ slušné uživatele a piráty tím zdržíš maximálně o pár desítek sekund.

Neexistuje způsob, jak zamezit kopírování obrázků, a obecně čehokoliv, co zveřejníš na webu, krom jednoho, nedávat je na web.
HonzaR
Profil *
Bubák, Bubák:
Jo ta věta, to neberte vážně, sehnal jsem ten kód a byla v tom o to nejde, ale zda lzenastavit jen obrázek, vím, že jsem to už někde viděl, ale nevím jak na to
Plaváček
Profil
HonzaR:

Nedělej to. Zvol raději taktiku jinou - snaž se případným návštěvníkům webu pobyt zpříjemnit, nikoliv jim házet klacky pod nohy. Pokud jsi hrdým vlastníkem obrázků, které nechceš pustit z ruky, nedávej je na internet vůbec. Žádná rozumná ochrana neexistuje.
T.Thomas
Profil *
100% nikdo zkopírování obrázku nezabrání. Už sama podstata, to že obrázek je natažen do počítače uživatele dává jasně najevo že šikovnější uživatel si obrázek pokud chce, vypreparuje vždycky. Třeba i tak že sejme obrazovku. Existují sice různé vychytávky. Třeba dát obrázek jako pozadí divu a překrýt jej průhledným png. To sice možná sníží o trochu počet těch kteří toto dokáží překonat, 100% to nepomůže. Ten javascript se mi nezdá zrovna moc praktický. Pokud na tom trváte Tak zabránit pravému tlačítku myši se dá
<BODY oncontextmenu="return false" onmousedown="return false" onselectstart="return false" ondragstart="return false">
a pro IE ještě přidat do hlavičky metu
<meta http-equiv="imagetoolbar" content="no" />
Plaváček
Profil
HonzaR:

Jo a nikdy, zdůrazňuji, nikdy nedělej to, co ti poradil T.Thomas.
HonzaR
Profil *
Já bych na tom netrval, ale dělám stránku pro někoho a ten tam má autorské obrázky tak mi poprosil o takové nastavení, ale tak to asi udělám jednoduše a dám copyright na ty obrázky :-) díky za odpovědi všem

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0