Autor Zpráva
neznalek
Profil *
Dobré odpoledne,
chtěl bych požádat o pomoc. Nejsem schopen vycentrovat na střed jednotlivé položky li v menu. Zkoušel jsem už snad vše (ale asi ne, když to pořád nefunguje). Tak bych Vás chtěl požádat o pomoc, popřípadě o "nakopnutí".

Li položky jsou záměrně ohraničeny 1px solid green pro přehlednost (důvod proč přetékají).

Viz.: www.webpage.unas.cz
Trejpa
Profil
neznalek:
Protože necháváš zbytečně plavat i odkazy v položkách seznamu, nemají proč být vycentrované. Zruš jejich plavání.
margin
Profil *
Koukni a uprav si menu, které ti bude více vyhovovat:
http://teststranek.kvalitne.cz/menu6/ - pevná šířka
http://teststranek.kvalitne.cz/menu7.3/ šířka podle délky textu odkazů, protože ve tvém případě mají odkazy výrazně odlišnou délku textu, tak bych doporučil toto řešení
Jsou i další možnosti, ale výše uvedené řešení jsou v případě, že požaduješ centrování, nejjednodušší.
Someone
Profil
Zdravím, doufám, že chápu váš problém správně. No... Vaše položky menu mají
width: 150px
a je jich 6 což by odpovídalo délce divu menu který má
width: 900px;
(150*6=900) no jenže je tam ještě
border: 1px green solid; 
takže jejich celkové šířka není 900 ale 912px (2px za každou položku menu, vlevo a vpravo)
#menu {
width: 912px;
}

by to mohlo vyřešit, pokud to není to co jste potřeboval tak se omluvám, přeci jen jsem začátečník, ale snažím se být nápomocný.
neznalek
Profil *
Hned první odpověď vyřešila můj problém, děkuji všem za ochotu mi pomoct.
margin
Profil *
neznalek:
Tak to jsem možná nepochopil dotaz, pokud šlo o vycentrování textu odkazů v položkách menu, já bych to dal odkazům 100% šířku a vyházel zbytečné deklarace:
#menu li a {
	color: #FFFFFF;
	float: left; /* nebo display: block; */
	line-height: 35px;
	width: 100%;
}
margin
Profil *
Šlo by to i bez pevné šířky, úprav by bylo více, dávám tu jen pravidla, kdy došlo ke změnám:
#menu {
	text-align: center;
}
#menu li {
	border: 1px green solid;	
	display: inline; /* položky budou inline, tedy odrážek a vycentrované v #menu */
	padding: 10px 0;
	font-size: 14px;
	font-weight: bolder;
}

#menu li a {
	color: #FFFFFF;
	line-height: 35px;
	padding: 10px  20px;
}

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0