Autor Zpráva
Petr Štrajt
Profil
Ahoj,

pokouším se proniknout do css. Teď se snažím vytvořit stránku která bude mít nahoře menu s odkazy na podstránky. Prošel jsem několik příkladů, třeba tenhle, ale nepochopil jsem to. Pár dní už s tím bojuju, ale stojím na místě. Může mi někdo poradit, nebo poslat soubor se stylem a odpovídajícím html?

Vím že toho chci docela dost, ale při prohlížení příkladů mám často problém s tím, přijít na to, jak je co udělané, např, která část souboru se stylem je horní menu.

S pozdravem
Petr
Moderátor Joker: Spravil jsem odkaz
Petr ZZZ
Profil
Vyber si třeba u Bubáka.

Jinak – tvůj dotaz dává tušit, že ti chybí základy; doporučuji nastudovat: Jak psát web, HTML, CSS.
Someone
Profil
Ahoj, většinou se to dělá pomocí Tagů <ul> a <li> kde tagy <li>(položky seznamu) se vkládají mezi tagy <ul>(seznam samotný) potomo pomocí CSS nastyluješ položky toho seznamu atd podle toho jak sám potřebuješ, nejlépe udělášk dyž si vemeš html soubor otevřeš si ho v nějakém textovém editoru (osobně doporučuji PSPad) můžeš použít klidně i Poznámkový blok a potom si ten soubor otevřeš ještě v prohlížeči a z prázdné stránky si to vše napsat ať v tom máš přehled.
jinak to vypadá asi takhle
<ul>
    <li>První položka menu</li>
    <li>Druhá položka menu</li>
    <li>Třetí položka menu</li>
</ul>

atd. atd.
Potom pomocí CSS nastyluješ položky menu (předpokládám, že chceš aby všechny byly stejné)
př.
ul li {width: 100px; height: 30px; color: white; background-color: black; font-size: 25px;}
popis stylu>> Nevím co všechno z CSS umíš tak pro jistotu width neboli šířka bude 100px height neboli výška bude 30px color neboli barva písma bude bílá background-color neboli barva pozadí bude černá font-size neboli velikost písma bude 25px. Defaultně mají položky menu nastavené odrážky které můžeš zrušit css vlastností
list-style-type: none;

Pak už záleží na tobě jak si s tím pohraješ
EDIT: Pokud chceš, aby bylo menu horizontální (v řádku) tak je třeba jim nastavit
float: left;
panther
Profil
Someone:
ještě tam chybí levý float u těch LI. Bez něj by to nefungovalo tak, jak si představuješ.
Someone
Profil
panther:
Jo, pardón nevšiml jsem si že se má jednat o horizontální menu jelikož v uvedeném PŘÍKLADU je menu vertikální.
Petr Štrajt
Profil
Ahoj,

děkuju za odpověď, během pár dnů si to vyzkouším. Základy mi opravdu zatím chybí

Petr

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0