Autor Zpráva
hája
Profil *
Dobrý den,
mám web v asp a založený na db mdb.

1) Stáhl jsem si MDB Plus pro editaci, ale vůbec nemůžu přijít na to, jak vytvořit v určité kategorii další podsekci tak, aby se mi automaticky přiřadila ID a příspěvek se zobrazil na webu.
2) Jak mohu nahrát nové fotografie do galerie?
3) Když provedu změny, tak jediný způsob jak to dostat na web je nahrátí na ftp? Lze to provést nějak snadněji, aby se změny projevily rovnou? Přímo tím programem tahat informace a měnit je tzn. "online"? Nebo musím vždy otevřít mdb soubor z pc?

Ví někdo? Díky!

Moderátor Petr ZZZ: Piš prosím pečlivěji, předejdeš zbytečným diskusím (původní titulek „Náhrada MS Acess“).
Petr ZZZ
Profil
Acess má být Access?
hája
Profil *
Nerozumím. Původně se web editoval pres MS Acess, ale nyní jsou nové počitače a nemáte licenci na MS, takže hledám bezplatnou náhradu. Narazil jsem právě na MDB Viewer plus. A řeším ty problémy zmíněné výše
okolojdouci
Profil *
hája:
Nerozumím. Původně se web editoval pres MS Acess

Ten program se jmenuje MS Access, to měl Petr ZZZ na mysli.

Stáhl jsem si MDB Plus pro editaci
Nestáhl, protože neexistuje. Existuje jen program MDB Viewer Plus.

jak vytvořit v určité kategorii další podsekci
Ten program zřejmě umí přidávat položky do tabulek a možná i tabulky. Jestli to umí, měl by to umět bez toho, že bys kolem toho potřeboval nějaké složité návody. Podstatnou věcí ale je, jak s tou databází pracuje to asp. A do toho nevidí bez toho, že by se podíval do kódu.
hája
Profil *
Omlouvam se, jo. Mám na mysli MS Access.
Ten kdo měl web na starosti dříve, tak vkládal pomocí MS Access i fotografie + nové články. MDB Viewer Plus to neumožňuje? Nový rádek v tabulce sice vytvořím, ale nepřiřadíse tomu žádná id a na webu se nezobrazí.

Co mám tedy udělat, aby jste mi poradili? Nebo existuje lepší náhrada za MS Access?
okolojdouci
Profil *
hája:
Co mám tedy udělat, aby jste mi poradili?

Nejspíše se odebrat do sekce Práce a zakázky. Tvůj popis problému je příliš povrchní, ale je skoro jisté, že potřebuješ o hodně víc než radu. Nelze ti pomoci bez toho, že by člověk otevřel tvůj kód.

Nebo existuje lepší náhrada za MS Access?
Existuje. Ale jak píšu výše, nevyřeší to rada.
Sadamek
Profil
Ahoj,
nechápu proč je tady a fóru taková rivalita mezi vámi, někdo chce poradit a nic pro to neuděláte. Hájo vyzkoušej z balíčku LibreOffice, který je zdarma, program nazvaný Base a nebo [url= http://alternativeto.net/software/microsoft-access/]tady[/url] jich máš více.
okolojdouci
Profil *
Sadamek:
nechápu proč je tady a fóru taková rivalita mezi vámi, někdo chce poradit a nic pro to neuděláte.

Nevím, kde (v tomto vláknu) vidíš jakou rivalitu nebo "nic neuděláte". Jestli jsi schopen něco poradit na základě "mám web v asp a založený na db mdb" a „Jak mohu nahrát nové fotografie do galerie?“, tak raď :-) Tvoje doporučení mi v daném případě moc užitečné nepřipadá.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0