Autor Zpráva
Carduus
Profil *
Ahoj,

jak prosím zjistím kolik má dejme tomu nějaký div nebo obsah inputu počet řádků?

Díky
Leo
Profil
Čemu říkáte řádek? Leo
shaggy
Profil
Carduus:
Obsah inputu má jeden riadok.
Darker
Profil
function divlines(div){
  var brs = div.getElementsByTagName("br");
  return brs.length;
}
function textarealines(text) {
  return text.split("\n").length;
}
Leo
Profil
Darker:
div.getElementsByTagName("br");

No právě proto jsem se ptal, čemu říká řádek. Text může mít řádků třeba 100 ale ani jednu značku <br>. Leo
Sadamek
Profil
Ahoj,
jestli ten text je jednolitě psaný za sebou bez žádného br, budeš to nejspíš muset udělat technikou pokus - omyl. Mohlo by to vypadat takto:

Uděláš konstantu kolik má jeden znak šířku v px(např. 4px). Do proměnné 'a' si budeš stále přičítat po znaku tu konstantu a když bude proměnná 'a' větší jak šířka inputu, textarea, divu, bude nový řádek. To je můj nápad. :)
panther
Profil
Sadamek:
Uděláš konstantu kolik má jeden znak šířku v px(např. 4px)
každý znak je jinak široký, každý si může velikost písma libovolně zvětšovat/zmenšovat, každému se může použít jiný font, pokud deklarovaný nemá v zásobě. Navíc není znak jako znak, „“ a „M“ mají několikanásobně jinou šířku. Nepoužitelné.

To je můj nápad. :)
pěkně blbý :-)

Dokud Carduus neřekne, k čemu tohle chce, je zbytečné spekulovat. Obávám se, že počet řádků znát nepotřebuje, jen vymýšlí, jak obejít nějaký problém.
Carduus
Profil *
Ahoj,

potřeboval jsem to zjistit kolik má div řádků textu, abych mohl vybrat správné pozadí.

Ta funkce od Darkera mi funguje.

Díky :)
Darker
Profil
Leo:
Predpakladal jsem, ze mysli radek tak, jak ho vidi prohlizec. Zjistit pocet radky v zalamovanem textu uz je slozitejsi (vlastne ani nevim, jak na to :) )
Leo
Profil
Carduus:
potřeboval jsem to zjistit kolik má div řádků textu, abych mohl vybrat správné pozadí.

To se většinou řeší v CSS nez JavaScriptu, jen se musí udělat těch pozadí víc pro víc (do sebe zanořených nebo pozicovaných) elementů.

Darker:
Zjistit pocet radky v zalamovanem textu uz je slozitejsi (vlastne ani nevim, jak na to :) )

Já jsem si s tím kdysi hrál, ale v půli mě to přestalo bavit a nevím, v jakém stavu (a kde) ten skript mám.

Leo

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0