Autor Zpráva
isic
Profil *
Ahojte, chcel by som vás požiadať o radu, ako spraviť na svojej stránke VIP účet.
Na stránke mám imaginárnu menu pointy ktoré užívatelia dostavajú za prispievanie do fóra a písanie článkov. Za 50 týchto pointov si budú môcť kúpiť na týždeň VIP účet, a mňa by zaujímalo ako spraviť aby sa im tento VIP účet po týždni automaticky zrušil. Takto to zatiaľ vyzerá v tabuľke:

http://imageupload.org/getfile.php?id=110826&a=5f9ac6842634608c86d63a6d0b04d320&t=4e7ec5a7&o=AEFA6B74860A75DA3B36CAF33D77D7346B9E5395285A573D4E9130C780B29222C2B3E676749A&n=ukazka.jpg&i=1

1 znamená že VIP konto má a 0 že ho nemá.
panther
Profil
isic:
Ukládej si datum přidělení VIP členství a při přihlášení uživatele kontroluj, zda utekl týden nebo ještě ne.
isic
Profil *
Mohl by si prosím více rozvést jak to udělat?
undisputed
Profil
Užívateľ si aktivuje VIP=> uložiš do db že má aktívne vip a kedy skončí,a pri prihlasovani/odhlasovani sleduj či už nenastal ten čas kedy mu to má skončiť ..viac sa to nedá rozpísať(ak to nedokážeš spraviť ako si spravil vlastné fórum?)
panther
Profil
undisputed:
uložiš do db [...] kedy skončí
ne, ukládat datum konce členství je špatné řešení. Ukládá se datum, od kdy je členství aktivní. S tvým řešením bys narazil na problém v případě, že bys chtěl členství prodloužit z týdne na měsíc.
undisputed
Profil
Keby to robím ja spravím to tak ako som napísal :) ale tak aby mi to fungovalo,ale tvoje riešenie je asi lepšie ;)
isic
Profil *
Tak jsem to vyřešil takto:
V tabulce mam 4 nové sloupce: posledny_aktivita, vip_zacatek, vip_konec, vip
Po aktivaci VIP sa do vip_zacatek zapíše čas kdy byl vip účet aktivován a do vip_konec čas kdy skončí (podle toho na jak dlouho si ho aktivoval uživatel). Po každé aktivitě uživatele na webu se zapíše čas jeho poslední aktivity do posledny_aktivita a tento čas se porovnává s vip_koniec. Když čas posledna_aktivita bude větší než čas vip_koniec vip se nastaví na 0 a tím pádem vypne.

Možná to je zbytečně komplikované ale myslím že to bude funkční.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0