Autor Zpráva
senior
Profil
Mám rozsiahly web napísaný pre IE v quirk móde s použitím
* {-moz-box-sizing: border-box; box-sizing: border-box;}
pre Firefox. Vo Firefoxe sa mi zobrazuje väčšie písmo a kopec iných rozdielov tak som uvažoval prepísať web pre štandardný mód, ale to je kopec práce. Vie mi niekto poradiť nejake jednoduchšie riešenie? Podtržítkový hack v css už nefunguje. Ďakujem za každý nápad.
pcmanik
Profil
senior:
Nerobit hluposti a web pisat v standartnom mode, nad tvojou situaciu sa mozem len pousmiat.
senior
Profil
pcmanik:
To je na zaplakanie a nie na úsmev. Jedna sa o starý web, ktorý teraz chcem oprášiť.
Chamurappi
Profil
Reaguji na seniora:
Mám také pár webů v quirku a žádného problému s velikostí písma jsem si nevšiml. Možná jsem špatně koukal. Nemáš ukázku?
Můžeš přepnout Explorery v quirk módu (samotnou šestku, šestku a sedmičku, nebo šestku až devítku) a ostatní prohlížeče do standardního režimu. Ve všech nových prohlížečích včetně Exploreru 8 funguje zmíněný přepínač box modelů. Ve starších Explorerech zase funguje podtržítkový/rovnítkový hack. Pak je tu samozřejmě ještě hack, který funguje ve všech Explorerech.


Reaguji na pcmanika:
To je opravdu rada za všechny prachy.
Nedávno jsem se u jednoho nového webu rozhodoval mezi quirkem a standardem. Nic, co by potřebovalo standardní režim, jsem neměl v úmyslu použít, takže jsem sáhl po quirku, protože v něm jde u Explorerů 7 a 8 vypnout výchozí 2px border okolo celé stránky. Pár pixelů navíc je viditelnějších než posledních deset let vývoje prohlížečů :-)
joe
Profil
Chamurappi:
sáhl po quirku, protože v něm jde u Explorerů 7 a 8 vypnout výchozí 2px border okolo celé stránky
Co, jak, kde a proč? Toho jsem si nikde nevšimnul, máš nějaký web, kde se tak děje?
senior
Profil
Chamurappi:
Tak tvoje riešenie by vyriešilo môj problém, ale prosím poraď ako to urobiť. Ďakujem.
Chamurappi
Profil
Reaguji na joa:
máš nějaký web, kde se tak děje?
Na drtivé většině webů ten okraj je, třeba i tady. Není jednobarevný, je to imitace trojrozměrného „zapuštění“, tedy jakoby border-style: inset.
Pomocí html { border: 0 } jde vypnout v šestce ve standardu i v quirku, ale v sedmičce a osmičce jen v quirku. Devítka ho má ve standardním režimu vypnutý pořád, protože se Microsoft chtěl vytahovat, jak moc místa dává stránce k dispozici.


Reaguji na seniora:
Začni stránku <!><!doctype html>, ten (mini)komentář před deklarací shodí všechny Explorery do quirku. Osmička a novější pak ale jdou přepnout do svého standardního režimu meta značkou <meta http-equiv="X-UA-Compatible" content="IE=edge">.
senior
Profil
Chamurappi:
Vďaka za SUPER pomoc. Idem to hodiť niekde na free server, aby som to mohol otestovať. Dám vedieť ako to dopadlo. Ešte raz ďakujem.
joe
Profil
Chamurappi:
Nic takového jsem nezaznamenal ani v jednom z prohlížečů IE - 5, 6, 7, 8, 9, 10 (testováno v IETesteru).
V normálně nainstalovaném IE 8 se nic takového taky neděje a mezi standartnim a quirk módem nevidím žádný rozdíl.

<!doctype html>
<html>
<head>
<style>
html, body {
border: 0;
margin: 0;
padding: 0;
overflow: hidden;
}
#content {
background: orange; color: white; font-weight: bold;
}
</style>
</head>
<body>
<div id="content">
obsah
</div>
</body>
</html>
Davex
Profil
V originálním IE8 rozdíl pozoruji. Můžeš si to vyzkoušet. Předpokládám, že jde o ten border úplně okolo za posuvníkem.
joe
Profil
Davex:
V originálním IE8 rozdíl pozoruji.
Chamurappi psal „Pomocí html { border: 0 } jde vypnout v šestce ve standardu i v quirku, ale v sedmičce a osmičce jen v quirku.“. Tvá ukázka je ve standardním módu...
senior
Profil
joe:
Neviem, či mám zle nainštalovaný IE9 alebo FF6.0.2, ale pri tvojom kóde

<!doctype html>
<html>
<head>
<style>
html, body {
border: 0;
margin: 0;
padding: 0;
overflow: hidden;
}
#content {
background: orange; color: white; font-weight: bold;
}
</style>
</head>
<body>
<div id="content">
obsah
</div>
</body>
</html>


sa mi v FF zobrazuje menšia veľkosť písma. Kde je chyba?
_es
Profil
senior:
sa mi v FF zobrazuje menšia veľkosť písma. Kde je chyba?
No však si tomu písmu nedefinoval veľkosť - to potom každý prehliadač zobrazí nejakú vlastnú predvolenú veľkosť - tá sa dá aj v niektorých prehliadačoch nastaviť.
senior
Profil
_es:
Vďaka za radu.
Davex
Profil
joe:
Tvá ukázka je ve standardním módu...
Ukázka je v kompatibilním a ve standardním režimu by to v Exploreru vypadalo jinak.
joe
Profil
Davex:
Nevšiml jsem si toho zakomentovaného doctypu... Nicméně to nevysvětluje to, co Chamurappi napsal. Protože pokud si otevřu stránku ve quirku a nebo stránku ve standardním režimu (v IE8), žádný jeho zmíněný okraj tam není.
Na zdejší diskusi ten okraj je, protože border není nikde vynulován.

EDIT: navíc Ch. myslel úplně jiný border :-)
Chamurappi
Profil
Reaguji na joa:
Protože pokud si otevřu stránku ve quirku a nebo stránku ve standardním režimu (v IE8), žádný jeho zmíněný okraj tam není.
Koukám na to v sedmičce a okraj u standardního režimu vidím, u quirku ne.

EDIT: navíc Ch. myslel úplně jiný border :-)
Nemyslel.
jenikkozak
Profil
joe:
Protože pokud si otevřu stránku ve quirku a nebo stránku ve standardním režimu (v IE8), žádný jeho zmíněný okraj tam není.
Mně se to zobrazuje v IE osmičce v quirku bez, ve standardním s rámečkem.
joe
Profil
Zajímavé, mně se tam žádný takový rámeček, jako je tady na disusi, neobjevil.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0